Každá pomoc se počítá: Jak můžete se seriálem Ulice podpořit mobilní hospice?

Lidé se občas v životě dostanou do situace, kdy se potřebují postarat o své těžce nemocné a umírající blízké. Součástí toho je také rozhodování, zda zvládnou péči v domácím prostředí, nebo bude nutné, aby jejich blízcí strávili své poslední chvíle v nemocnici nebo hospici.

V mnoha případech je péče doma možná, ale často s sebou přináší mnoho obav a možných komplikací. Právě s tím umí mobilní hospice pomáhat. Právě proto se seriál Ulice rozhodl oslovit své diváky v Magdině příběhu a požádat je o zapojení do sbírky, která finančně podpoří právě provoz Fóra mobilních hospiců. 

Herci z Ulice pomáhají
K podpoře sbírky se přidalo hned několik herců Ulice, aby poukázali na to, jak důležité toto téma je. Mezi nimi jsou Markéta Stehlíková, která dlouhodobě spolupracuje s mobilním hospicem Ondrášek, Alena Štréblová, která podporuje domácí hospic Athelas, a Filip Rajmont, který má osobní zkušenost s domácí péčí. Díky nim získaly mobilní hospice mediální prostor, který by pro ně byl za normálních okolností jen složitě dosažitelný. 

Teď už je to na nás
Pokud vám dává existence mobilních hospiců smysl, můžeme to dát najevo symbolickým příspěvkem. 
Kdyby totiž každý z diváků Ulice věnoval 10 Kč, znamenalo by to téměř 10 milionů, které by zajistily kompletní provoz Fóra a podporu hospiců na čtyři roky. Za Nova pomáhá poputuje na sbírku 40 tisíc Kč. Zapojte se a podpořte dobrou myšlenku i vy! 

Jak se můžete zapojit?
1. Přispějte a pomozte zajistit další provoz Fóra.
2. Mluvte se svými blízkými o tom, jak by si přáli prožít své poslední dny. Na rozhovory o našich přáních a představách není nikdy brzy. 
​​​​​​3. Dejte vědět ostatním, že tu jsou Mobilní hospice pro umírající i jejich pečující. Příští rok se třeba můžete zapojit do Papučového dne! 

​Na platformě Donio.cz můžete přispět a dozvědět se další informace.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady