Alena Štréblová z Ulice: Když mi umíral tatínek, hledali jsme hospicovou pomoc

Jedna z dějových linek seriálu Ulice se nyní zaměřuje na problematiku mobilních hospiců. Jejich služby jsou důležité a zájem o ně roste stejně jako informovanost lidí o možnosti důstojného umírání – a doma. Každým rokem narůstá počet pacientů, kteří zemřeli doma za podpory domácích hospiců. Bohužel je to stále jen zlomek lidí z těch, kteří by si to přáli.

Další osobností Ulice, která se rozhodla podpořit mobilní hospice, je herečka Alena Štréblová. Sama v případě umírajícího tatínka měla problém podobnou službu sehnat. „Všude bylo plno,“ vzpomíná na těžkou dobu. „Podobných zařízení je málo na to, kolik lidí by jejich služby potřebovalo.“ Zároveň zmiňuje, že podobné instituce jsou ze strany státu i zdravotních pojišťoven finančně nedostatečně ohodnocené.

Hospice by měly být tématem pro celou společnost

Alenin tatínek s dlouhodobými obtížemi nakonec zemřel v léčebně dlouhodobě nemocných. „I proto jsem se rozhodla podpořit sbírku Donia. Všichni ti lidé, kteří v hospicech pracují, jsou živoucí andělé. Dělají nesmírně náročnou práci po fyzické i psychické stránce,“ připomíná herečka. „A čeká to každého z nás, proto bychom měli jejich činnost podpořit,“ uzavírá.

​Chcete podpořit sbírku na podporu domácích hospiců sdružených pod Fórem mobilního hospiců? Můžete tak učinit na právě probíhající sbírce na platformě Donio.cz. Peníze, které se ze sbírky vyberou, budou mimo jiné použity na osvětové aktivity pro širokou veřejnost a dále na vzdělávání odborníků, kteří poskytují péči umírajícím a jejich rodinám.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady