• Pořady
  • Ulice
  • Jeden talentovanější než druhý! Kdo převzal rodinnou štafetu klanu Hrušínských?

Jeden talentovanější než druhý! Kdo převzal rodinnou štafetu klanu Hrušínských?

Rodinná divadelní tradice klanu Hrušínských sahá až k Josefu Kajetánu Tylovi. Slavnou éru započal Rudolf Hrušínský, syn významného hereckého rodu Červíčků-Budínských.

Rudolfa Hrušínského lákalo herectví již od dětství. Jeho kariéra začala u kočovné společnosti. Lidi ho znají zejména jako dobrého vojáka Švejka. Pamatovat si ho můžete také z filmů Spalovač mrtvol, Slavnosti sněženek, Postřižiny nebo Tři veteráni.

Herecké vlohy potatili i jeho synové. Rudolf Hrušínský mladší, kterého si mnozí spojí s rolí Vlastimila Peška ze seriálu Ulice, má za sebou celou řadu nezapomenutelných filmových rolí. Herec exceloval například ve filmech Vesničko má středisková, Obecná škola nebo Žebrácká opera, kde si zahrál po boku svého tatínka.

Galerie

​Jan Hrušínský, který se od dětských let pohybuje na divadelních prknech a láska k divadlu přetrvává dodnes, šéfuje Divadlu Na Jezerce. Divákům se však dostal do paměti i díky filmům jako je Můj brácha má prima bráchu, Dívka na koštěti nebo Jak se budí princezny.

Mnozí by čekali, že syn Rudolfa Hrušínského mladšího, Rudolf Hrušínský nejmladší, bude pokračovat v herecké tradici, ale opak je pravdou. Rudolf se rozhodl jít vlastní cestou. Ačkoliv se herectví spíše straní, rozhodně nepatří mezi filmem nepolíbené. Všichni si ho dodnes pamatují jako Jirku z legendárního Discopříběhu.

Nejmladší z klanu Hrušínských je Kristýna Hrušínská, dcera Jana Hrušínského a Miluše Šplechtové. Kristýna vyrůstala v herecké rodině, a proto není divu, že se rozhodla v rodinné tradici pokračovat. „Tím, že jsem vyrůstala v tomhle prostředí, tak jsme s tátou, mámou i se strejdou Rudolfem chodili do všech možných divadel. Mně se to strašně líbilo, to prostředí. A tím jsem se k tomu asi nějak dostala, že mě to drželo až doteď, že jsem se rozhodla jít na DAMU,“ svěřila se herečka Nova Plus.

​Kristýna společně s Miluší Šplechtovou a Rudolfem Hrušínským mladším hraje v seriálu Ulice. To však není jediný projekt, kde hraje po boku své maminky. Společně hrají v představení Charleyova teta nebo Občan první jakosti.

Filmy, ve kterých hrají členové rodiny Hrušínských, si můžete pustit na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ulice

Články k pořadu Ulice

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady