Fanoušci Céline Dion otřeseni. Proč hudební ikona nepatří mezi nejlepší zpěváky všech dob?

My Heart Will Go On, All by Myself, The Power of Love, It's All Coming Back to Me Now... To je jen malý výčet písní, které patří mezi hity zpěvačky Céline Dion, která si získala srdce milionů fanoušků po celém světě. Její příznivce ale překvapil na začátku roku seznam 200 nejlepších zpěváků všech dob, který zveřejnil magazín Rolling Stone. Zpěvačka v seznamu totiž chybí! Proč?

V roce 2008 vydal magazín Rolling Stone seznam 100 nejlepších zpěváků všech dob, letos ho rozšířil až na 200 umělců. Mezi nimi je například Billie Eilish, Alicia Keys, Iggy Pop, Michael Jackson nebo Whitney Houston. Jenže jedno jméno tam chybí a fanoušci i kolegové z branže to berou jako obrovskou chybu.

Rozhořčení fanoušků

„Při vší úctě, nezařadit do tohoto seznamu Céline Dion, pravděpodobně nejlepší vokální techničku všech dob, je na hraně zrady,“ napsal na Twitter producent Jamie Lambert.

Producenta doplnila zakladatelka produkční společnosti Bonnie Benrsteinová, která napsala: „Drahý Rolling Stone, toto je Céline Dion. Vynechat ji z 200 nejlepších zpěváků všech dob musí být upřímná a politováníhodná chyba... Protože udělat to úmyslně by bylo trestné. Prosím, napravte to.“ Někteří tuto chybu také označili za zločin proti lidskosti.

Objasnění fanouškům

K celé kauze se magazín Rolling Stone vyjádřil nejen v komentářích, ale odkázal také na úvodní text žebříčku, ve kterém upozorňuje na to, že se jedná o seznam největších zpěváků, nikoli největších hlasů. „Talent je působivý, genialita je nadpozemská,“ dodal magazín na webové stránce, kde najdete celý seznam. V něm se na třetí příčce umístil Sam Cooke, druhé místo obsadila Whitney Houston a prvenství získala Aretha Franklin.

​Vzácná nemoc

Céline Dion zažívá těžké období, ve kterém bojuje s nemocí Stiff Person Syndrome (SPS). Jedná se o vzácné neurologické onemocnění. Bohužel jde o nevyléčitelnou chorobu, která způsobuje tuhnutí svalů a člověk nemůže kontrolovat pohyby. Kvůli nemoci zpěvačka zrušila evropské turné, na které se velmi těšila. Věří ale, že se opět brzy postaví na pódium. „ Abych se k vám mohla vrátit co nejdříve, nemám teď jinou možnost než se soustředit na své zdraví. Mám opravdu naději, že jsem na cestě k uzdravení,“ řekla Céline Dion ve vzkazu, který zveřejnila na Instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Céline Dion (@celinedion)

Pěvecká show

Zpěvačka patří také mezi umělce, ve které se proměnili účastníci show Tvoje tvář má známý hlas. Píseň I Surrender zazpívala Tereza Mašková, Bára Basiková s Ondřejem Rumlem alias Anastaciou zase předvedli song You Shook Me All Night Long a Markéta Procházková se vrhla rovnou na píseň My Heart Will Go On, která se stala známou díky kultovnímu filmu Titanic.

Markéta Procházková –⁠ My Heart Will Go On:

Show Tvoje tvář má známý hlas najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Články k pořadu Tvoje tvář má známý hlas

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady