• TV Nova
  • Filmového Elvise varoval i Leonardo DiCaprio: Kdo v roli zpěváka nezazpíval ani tón a kdo vyčerpáním zkolaboval?

Filmového Elvise varoval i Leonardo DiCaprio: Kdo v roli zpěváka nezazpíval ani tón a kdo vyčerpáním zkolaboval?

Biografický film o Whitney Houston vstoupil o Vánocích do kin a v rodině slavné zpěvačky nevzbudil zrovna nejnadšenější reakce. V rámci filmů o slavných hudebnících to ale není nic neobvyklého. Kdo se pro roli muzikantů naučil zpívat, hrát na piano a hlavně – kdo se svým vzezřením nejvíce přiblížil skutečnosti?

Podívejte se na srovnání podoby zpěváků a jejich hereckých protagonistů a zjistěte, co vše se pro roli museli naučit. Ve výčtu nebudou chybět hodiny zpěvu ani kolaps z absolutního vyčerpání.

Whitney Houston / Naomi Ackie – I wanna dance with somebody: Podoba 2/10

Whitney Houston měla zdánlivě vše – pod krásným zevnějškem se skrýval ještě nádhernější hlas, do jehož výšek se dostane jen málo profesionálních zpěváků. Najít někoho, kdo se vyrovná padlé pěvecké bohyni, byl pěkný oříšek. Volba producentů nakonec padla na Naomi Ackie. Ta se sice ve filmu postarala o vynikající herecký výkon, její hlasový rozsah by se ale Whitney dokázal vyrovnat jen těžko, a tak zde oproti mnoha hereckým kolegům neuslyšíme Ackie zpívat.

FOTO:  Profimedia a Sony Pictures

​I přes veškerou snahu Naomi Ackie v hlavní roli se jí na plátna nepodařilo přenést podmanivou energii Whitney Huston. Pokud bychom hodnotili pouze podle vzhledu, musí Naomi Ackie v roli Whitney Houston obsadit poslední místo.

Elvis Presley / Austin Butler – Elvis: Podoba 5/10

Tohle že je král rocl'n'rollu? Poté, co byl do role Elvise Presleyho obsazen Austin Butler, se většina fanoušků chytala za hlavu i za kotlety. Texaský model a muzikant se podle nich legendárnímu zpěvákovi nepodobal ani z rychlíku. Pod vedením režiséra Baze Luhrmanna se ale Butler naprosto vžil do své postavy a veškeré písně, které ve filmu uslyšíte, jsou skutečně nazpívány právě mladým hercem. Austin Butler se údajně dlouho nemohl zbavit svého jižanského akcentu a ještě dlouho po natáčení mluvil jako neodolatelný Elvis.

FOTO:  Profimedia

​Režisér Baz Luhrmann je kromě svých filmů známý i tím, že herce rád dožene na pokraj jejich možností. Austina Butlera před ním dokonce varoval i Leonardo DiCaprio, který s Bazem Luhrmannem natáčel film Romeo a Julie. A nebyl daleko od pravdy. Butler se do náročného natáčení ponořil natolik, že musel být krátce po dokončení filmu hospitalizován pro absolutní vyčerpání.

I když není jejich podoba na první pohled zjevná, při zhlédnutí filmu vám musí být jasné jedna věc – král rock'n'rollu je sice mrtev, ale díky Austinu Butlerovi alespoň na chvíli ožil!

Judy Garland / Reneé Zellweger – Judy: Podoba 7/10

Judy Garland okouzlila fanoušky už v pouhých šestnácti letech, když ztvárnila roli Dorotky v pohádce Čaroděj ze země Oz. Mladá dívka díky svému hereckému i pěveckému talentu na dlouho získala místo absolutní hvězdy, velká sláva a tlak okolí ji ale časem dohnaly k závislosti na alkoholu a prášcích. I když Judy Garland zemřela v pouhých 47 letech, na okolí už v té době působila jako sešlá stařenka. Zahrát si zničenou legendu by nesvedl jen tak někdo. Roli ve filmu Judy naštěstí přijala skvělá Renée Zellweger.

FOTO:  TV Nova/ Instagram @_judygarlandfan

​Držitelka Oscara měla k hudbě vždy blízko, a tak veškeré titulní písně nazpívala sama. Ve zpěvu ji školil samotný Gary Catony, který jako hlasový specialista pomáhal Whitney Huston, Andrea Bocellimu, ale i Muhammadu Alimu, když bojoval s Parkinsonovou chorobou. Zellweger v rámci propagace filmu dokonce nazpívala celý soundtrack, který byl nominován na cenu Grammy.

Slavná dcera Judy Garland Liza Minnelli však z filmu nebyla nadšená, a dokonce Renée Zellweger odmítla její pozvánku na společné setkání. To, že rodina odmítne natáčení biografie, je ovšem spíše pravidlem nežli výjimkou. Film Judy můžete aktuálně vidět na Voyo.

Freddie Mercury / Rami Malek – Bohemian Rhapsody: Podoba 8/10

V hlavní roli předkus! Role nenahraditelného Freddieho Mercuryho přinesla jeho představiteli Rami Malekovi Oscara i uznání kritiků. Herec zvládl mistrně nejen jeho pohyby na pódiu, ale také méně známou, stydlivějšího verzi Freddieho v soukromí. 

FOTO:  Profimedia

​​Rami Malek na roli Freddieho Mercuryho trénoval několik měsíců 4 hodiny denně. Že tvrdá dřina přinesla ovoce, ukazuje i kompilace skutečného a filmového koncertu Live Aid, která koluje po internetu​. V ní si můžete srovnat neuvěřitelnou věrnost jednotlivých záběrů i to, že se Malek do Freddieho Mercuryho doslova převtělil. Uznání si ale zaslouží i představitel bubeníka Ben Hardy. Ačkoliv paličky nikdy nedržel v ruce, na castingu zalhal o tom, že na bubny hraje skvěle. Poté, co roli dostal, mu pak nezbývalo nic jiného, než trénovat až deset hodin denně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rami Malek (@ramimalekofficial__)

Film Bohemian Rhapsody byl pro Ramiho Maleka osudový ve více ohledech. Během natáčení se zamiloval do své filmové partnerky Lucy Boynton, která zde ztvárnila Freddieho celoživotní přítelkyni Mary Austin. Zdá se, že Freddie Mercury dokáže lidi spojovat i dlouho po smrti!

Ray Charles / Jamie Foxx – Ray: Podoba 9/10

Málokdo se dokázal vyrovnat s nepřízní osudu tak jako Ray Charles. Slepý chlapec z chudinské čtvrti se dokázal propracovat až na vrchol i v době, kdy Spojené státy dodržovaly segregační zákony. Ambice a silná vůle mu pak pomáhaly i při boji se závislostí na heroinu. Charismatického muže, který s devíti ženami zplodil dvanáct dětí, by snad nemohl hrát nikdo jiný, než ženami milovaný Jamie Foxx.

FOTO:  Profimedia / Universal Pictures

​Jamie Foxx je známý svým hudebním nadáním a nazpívat hity Raye Charlese pro něj nebyl žádný problém. Aby se slepému géniovi co nejvíce přiblížil, nosil 14 hodin denně neprůhledné kontaktní čočky a naučil se hrát i na klavír. Šlo mu to skutečně dobře! Veškerou doprovodnou hru na piano, kterou ve filmu uslyšíte, hraje skutečně Jamie Foxx! V roce 2005 získal Foxx za svůj výkon Oscara a film Ray patří dodnes k nejlépe hodnoceným hudebním biografiím vůbec.

Jim Morrison / Val Kilmer – The Doors: Podoba 10/10

Je to Jim Morrison, nebo Val Kilmer? To je záměna, která vás zmate více než rytmus psychedelického rocku. Val Kilmer na tuto roli trénoval několik hodin denně a do Jima Morrisona se převtělil i po pěvecké stránce – veškeré písně, které ve filmu The Doors uslyšíte, nazpíval sám Kilmer. Projev se mu dokonce podařilo vyšperkovat natolik, že ho od originálu nerozeznal dokonce ani samotný manažer skupiny The Doors!

FOTO:  Profimedia

Snímek natočený v roce 1991 přinesl zbývajícím členům skupiny The Doors novou vlnu zájmu i slušnou penzi na stáří. I přes pochvalné reakce kritiků a diváků ale muzikanti nebyli s výsledkem spokojeni. Film se prý příliš zaměřoval na temnou stránku Morrisonovy osobnosti a z jeho dlouholeté přítelkyně Pam Courson vytvořil jen plochou postavu bez vývoje. S tím ostatně souhlasila také její představitelka Meg Ryan.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady