První díl, první souboj a první rozdělávání ohně v Survivor 2023: Co všechno se událo?

Je to tady! Je za námi první díl úspěšné reality show Survivor 2023. Pojďme si společně zrekapitulovat všechny důležité momenty, které dílem pořádně otřásly. Ať už jsou to Martinovy rady při stavění přístřešku nebo Pítr a jeho pokusy o rozdělání ohně.

Dominikánská republika. Ostrov. Tam to všechno začíná a tam naši soutěžící i zdárně připluli, přiletěli  připlavali. Survivor se s nimi ale nemaže a hned je čeká první souboj Hrdinů vs. Rebelů. 

Nejdůležitější souboj o odměnu 

Zadání bylo jasné. Kmen se rozdělí na tři části. Jedna část vyrazí na platformu, kde si během dvou minut musí nasbírat vše, co tam najde, a to následně hodit do loďky. Druhá část musí připlavat k platformě pro loďku a přitáhnout ji ke břehu. Poslední a jediný člen má za úkol doplavat na druhou a vzdálenější platformu, kde musí zapálit pochodeň a přepálit lano. V momentě, kdy vyjede vlajka nahoru, daný kmen vítězí. Nejdůležitější odměnu o všechny nasbírané věci však Hrdinové prohráli. Jestli to bylo plaváním Vaška Matějovského? Nebo špatně určené role? Z toho se kmen poučil a nebral si to za zlé. Vítězi se stali tedy Rebelové, díky Jiřímu Hanouskovi, který zvládl doplavat rychleji. 

Výhra 

Rebelové na ostrov tím pádem nepřišli s prázdnýma rukama. Dokázali získat dva pytlíky rýže a fazolí, kokosy, banány, ananasy, kladivo, mačetu, sekyru, pilku, lano, hřebíky, hrnec, příbory, talíře a hrnky. A to nejdůležitější – křesadlo. 

Přístřešek  nebo vila?

Postavení přístřešku je jedna velká výzva pro oba kmeny. A to hlavně proto, že musí vydržet i to nejhorší počasí. Ať se jedná o vítr anebo déšť, který je potkal hned první noc. Velení při stavbě přístřešku byl u Rebelů trochu oříšek. Martin měl představu trochu jinou než ostatní, a tak započalo jejich hlasování, dohadování, avšak zvládli to ukočírovat a svou „vilku“, jak jí nazval Jiří, zvládli postavit. A u známých tváří alias Hrdinů? Tam otěže převzala Kateřina, ale jak řekl Švanci: „Fotbalista a modelka staví barák.“ 

Oheň 

Pro někoho, kdo má křesadlo, je rozdělání ohně podstatně jednodušší. Hrdinové takové štěstí neměli, i když si mohli vybrat dvě věci z jejich loďky, tak se rozhodli pro mačetu a hrnec. A říkáte si, k čemu hrnec, když nemají oheň? To nás taky zajímalo. Avšak Pítr díky jeho nakoukaným videím na YouTube a všem možným teoriím dokázal rozdělat oheň pokličkou. Ano, čtete dobře. Pokličkou. Stačily mu k tomu jen sluneční paprsky, suchá stébla kokosu a trocha trpělivosti. A světě div se, Hrdinové večer neumrznou a využijí ten hrnec i na vaření. 

Jak si naši obyvatelé ostrova poradí s nástrahami divočiny?  A chcete vědět víc o své oblíbené reality show? Tak se podívejte na TV Program vysílání Survivoru ať o nic nepřijdete! Nebo sledujte celé díly na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Survivor

Články k pořadu Survivor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady