Přemek Forejt, nebo Long Story Short? Ewa Farna prozradila, kam ráda zajde na jídlo

Zpěvačka Ewa Farna miluje jídlo, ale hlavně miluje dobré jídlo, ba to nejlepší jídlo! Není tedy divu, že jsme si ji pozvali jako hvězdného hosta do dalšího dílu Souboje na talíři. Jak je na tom Ewa v osobním životě s navštěvováním restaurací? Má vůbec kvůli svému nabitému programu na nějaké to gurmánství čas? A co by mohla prodávat na Letné?

Rozhovor s Ewou Farnou jsme pořídili přímo na natáčení ve Veverských Knínicích, když si zrovinka na chvilku odskočila od Honzových buchet.

Ewo, co vy a jídlo, jaký spolu máte vztah?
Pozitivní. Doufám, že asi jako většina lidí. Já mám doopravdy dobré jídlo ráda. Když jdu něco slavit, tak si potrpím na to, aby to byla fajn restaurace. A když hrajeme někde po České republice, tak si vybírám, jaký podnik navštívíme. Podpoříme někoho, kdo to dělá poctivě.

Se kterým jídlem máte teď nejromantičtější vztah?
To je doopravdy těžké. My jsme pořád v práci, na koncertech, anebo doma s dětmi, takže to na žádné oblíbené restaurace moc není. Spíš je to to, co je za pět minut rychle uvařené. A na festivalech je to taková klasika pořád dokola. To jste mě úplně dostala. (dlouze přemýšlí) Já mám ráda dobrá vajíčka, jakkoliv. Třeba ráno ke snídani a dobrý kváskový nebo žitný chleba, něco takového.

Ewa Farna na natáčení Souboje na talíři
Ewa Farna na natáčení Souboje na talíři  |  FOTO:  TV Nova

Máte vůbec čas se na chvilku zastavit a to jídlo si vychutnat? Nebo jestli ráda vaříte, tak někomu něco doma dobrého uvařit?
Jsem zaneprázdněná buďto na koncertech, nebo doma s dětmi, takže moc čas nemám. Ale mám hrozně ráda, když je takhle v létě déle sluníčko a děti usnou. S manželem si něco ugrilujeme. A to je fajn.

A když se vám někdy naposledy podařilo zajít si do restaurace, tam kde to bylo a jaké na to máte vzpomínky?
Já mám restaurace strašně ráda, mám své oblíbené. Zrovna u Přemka Forejta jsem byla asi pětkrát, když jsme něco slavili. Poslední dobou se mi moc nedaří tam zajet, ale už jsme se domlouvali, že až zase někdy pojedu kolem, tak se stavím. Pak mám moc ráda v Olomouci restauraci Long Story Short, která byla v Souboji u pana Pohlreicha. Je toho hrozně moc, v Praze je to třeba Eska.

​A občas, když mi doma něco zkysne nebo tak samo zfermentuje, tak si ze mě manžel dělá srandu, že by se to dalo prodat na Letné za sto padesát korun. (smích) Takže asi tak, tak to u nás vypadá. Ale co je super, tak manžel doma řeší záhonky, takže mám vlastní rajčata. Máme rádi kvalitní jídlo, já si na to potrpím na kvalitu těch surovin a vždycky ráda podpořím dobrou restauraci. A sleduji všechny kulinářské pořady, teda ne všechny, na to nemám vždycky čas, ale třeba Souboj na talíři, kde teď natáčíme, jsem viděla všechny díly. Tudíž když přišla nabídka, měla jsem z toho radost.

Já jsem si o vás přečetla, že vaše láska je ale Zdeněk Pohlreich...
Já jsem dostala jako dárek být u něj na kurzu, to je už ale nějakých osm let zpátky. Takže jsem byla u něj na kurzu, to je pravda, dokonce jsem s ním při nějaké mikro příležitosti vařila. U Radka Kašpárka jsem byla taky při nějaké příležitosti, takže já tak fandím těm lidem, co umí vařit a baví je to, dělají to ze srdce. Vždycky když vaří ty špičky ve svém oboru, tak je hezké sledovat někoho, kdo to fakt umí. A to vlastně v jakémkoliv oboru.

​Je vlastně zajímavé, že člověk ten výsledek tady nedokáže nijak posoudit. Když v pořadu někdo zpívá, tak můžete mít nějaký názor, nebo missky, kde někdo nějak vypadá, tak si taky můžete vytvořit nějaký svůj vlastní názor. Ale jídlo v těch pořadech prostě nikdy neochutnáte a ta fantazie vám pracuje, co tam teda všechno je cítit. Je to hrozně zajímavé. A já to mám vlastně docela ráda.

Souboj na talíři sledujte vždy ve středu večer na Nově. V týdenním předstihu můžete díl vidět na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady