Když skočíš, skočím taky! Vyhecuje štáb Souboje skočit bungee i Honzu?

Skákali jste někdy bungee jumping? Já ne. A ani se na to nechystám. Protože jsem ale od přírody zvídavý tvor, nemohla jsem si nechat ujít natáčení sedmého dílu Souboje na talíři. A taky jsem tam musela pracovně, žejo. Ale byla to vlastně ideální kombinace – spojit příjemné s užitečným.

Bojím se výšek. I před patnácti lety mi to na Eiffelovce trvalo patnáct minut, než jsem byla schopná přiblížit se k okraji. Výhledy mám ale ráda, a tak se vždycky tak nějak vnitřně odhodlám a k tomu okraji si stoupnu. Tím to pro mě ale končí. Naštěstí a na rozdíl od Přemka, Romana a Honzy. Roman totiž prohrál a musel splnit další z vykutálených úkolů, kterými je Souboj už pověstný.

Strach v očích

K jeho smůle to bylo právě skákání na laně do propasti, rozumějte – z padesátimetrové výšky mostu. Vrhat se po hlavě do věcí by Romanovi šlo, ale tak nějak metaforicky. Pokud se jedná o skok z výšky, viděla jsem i na tomhle kusu chlapa, že se bojí. Na tom není nic špatného, s respektem jsme kolem zábradlí chodili všichni.

FOTO:  @beatrice_ahoj

To ses pokakal

​Zvíkovský most má padesát metrů a podle pana instruktora je zábradlí pevné natolik, že pokud do něj nabourá auto, zůstane na mostě. My jsme ale v tu chvíli ten pocit rozhodně neměli a Roman už vůbec ne. Když Roman s Honzou přijeli na místo natáčení, už cestou zaznívaly věty: „To ses pokakal,“ a „No, já rozhodně skákat nebudu.“ Na moji námitku, že to není tak vysoko (abych je povzbudila!) mi Honza řekl: „Tak si to skoč sama!“ Tak jsem zase zmlkla.

Když skočíš, skočim taky

Původní plán byl, že budou skákat Roman, Přemek i Honza. Honzu se snažil náš rejža Jirka Charvát ještě přemluvit, ale na Honzovo: „Když skočíš, skočim taky,“ taky zmlknul. Přemek se těšil a Roman neměl na vybranou. Tak, jak jsem ho znala, tedy s rohlíkem na tváři od ucha k uchu a nic není problém, když hořim, tak se uhasim, byla pro mě nastalá situace poněkud netradiční. Najednou jsem si řekla, že otázka před seskokem: „Co když to lano rupne?“ není asi úplně vhodná. Rohlík si vzal z tváře dovolenou a odjel na prázdniny do Chorvatska.

FOTO:  @beatrice_ahoj

​Vy jste blázni

Možná jen tím, že byl Roman paralyzovaný výškou, se ho podařilo nasoukat do postroje. Juchající a na seskok těšící se Přéma byl krásným kontrastem k celé atmosféře a podtrhnul to už jen Honza, který chodil sem a tam a dokola opakoval: „Vy jste blázni, vy jste blázni.“

Střemhlav dolů

Protože je ale Roman férovej chlap, sázku splnil. Vrhnul se střemhlav do upuštěné přehrady a ukázal nám všem, že kuráž, odvaha a odhodlání mu doopravdy nechybí. Je to přece MasterChef, ne?

Souboj na talíři sledujte v úterý večer po MasterChefovi na Nově! Nebo už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady