Jestli umí Roman Staša vařit, zajímá všechny. Radek Kašpárek uvedl věci na pravou míru

Od doby, kdy vyhrál MasterChefa, uplynulo už pár let, ale tato otázka nedá celému diváctvu stále spát. Radek Kašpárek se proto rozhodl uvést věci na pravou míru a řekl, jak to s Romanem doopravdy je. Předtím samozřejmě odpovídal i na jiné, velice záludné otázky. A muselo to být podle pravdy!

Před onou nejdůležitější otázkou samozřejmě Radek odpovídal i na jiné, velice záludné dotazy. A muselo to být podle pravdy!

Vrátil jsi někdy v restauraci jídlo?
Určitě se to stalo, že bych někdy v životě vrátil jídlo v restauraci, i když já si strašně nerad stěžuju. Takže jídla moc nevracím, když mi tam jednoduše nechutná, nebo cítím, že to v to kuchyni odflákli, tak už tam nejdu.

Lhal jsi někdy někomu o tom, že je jeho jídlo dobré, ale ve skutečnosti ti nechutnalo?
Lhal, lhal jsem. A je to z toho důvodu, že když mi někdo chtěl udělat radost a pohostil mě a vím, že do toho dal srdíčko a snažil se pro mě připravit to nejlepší jídlo, tak já prostě nemám srdce na to, abych ho odpálkoval, že se to nedalo jíst.

FOTO:  TV Nova

Použil jsi někdy bujón?
Já jsem byl rok na vojně a vařili jsme pro dvanáct set vojáků. Takže jsem používal bujón, doma ho nemám rád, v práci neexistuje, abychom měli nějaké tyhlety chuťové náhražky.

Dáváš vždy při odchodu z restaurace dýško?
Dávám vždycky. Kolikrát dávám dýško, i když jdeme s manželkou trošičku rozčarovaní. To potom chytnu i v autě od ženy, že nejsem normální. Hlavně já dávám hodně velká dýška. Je to asi tím, že se motám v gastronomii a vím, co ti lidé musí skousnout, jaká je to řehole. Takže pokud jsem v té restauraci spokojený, co se týče servisu a kuchyně, tak umím být opravdu hodně štědrý a neřeším to. Není to tím, že bych rozhazoval, ale je to tím, že mám úctu k ostatním podnikům pohostinského zařízení, a proto dávám velká dýška.

Od koho bylo nejhorší jídlo, jaké jsi kdy ochutnal?
Jo, vybavuju si, jedna restaurace na okraji Prahy. Ale co mě úplně nejvíc vytočilo, až pokud můžu použít slovo nas*alo, tak kyselé brambory, které byly k rybě a nebyly přikryté. Takže byly okoralé a bylo na nich vidět, že po uvaření byly tak čtyři dny v lednici. A to mě opravdu vytočilo, protože jsem si řekl, že ten kuchař si nedá ani tu práci, aby každé ráno uvařil čerstvé brambory pro ty hosty, tak to jsem říkal, že už vícekrát ne a tohle bylo opravdu hodně přes čáru, tam jsem byl hodně zlý.

Myslíš si, že pizza Hawaii má čestné místo mezi pizzami?
Pokud teď řeknu, že pizza Hawaii absolutně není pizza a nemá místo, čestné místo, mezi pizzami, tak nebudu moct přijít domů. Moje děti a občas i moje žena si dají pizzu Hawaii. Je to pro mě naprosto nepochopitelné, naučil jsem je opravdu mít úctu a lásku k jídlu, ale vlastně pizzu Hawaii, kterou si občas, naštěstí občas, objednají, tak jsem nikdy nepochopil.

Umí Roman Staša vařit?
Roman Staša umí vařit. To je otázka, která trápí všechny a já bych byl velice rád, kdybych jednou provždy a navždy a striktně řekl, že Roman Staša umí vařit. Koneckonců vyhrál MasterChefa. Do té role takového „antikuchaře“ se pasoval zbytečně on sám i názvem své knihy Matla. Možná proto to na lidi působí, že Roman neumí vařit, ale Roman má přehled, má vytříbenou chuť, umí vařit a postupně se zdokonaluje a zdokonaluje. Takže Roman Staša UMÍ VAŘIT.  

Souboj na talíři sledujte každé úterý po MasterChefovi na Nově. Nebo o týden dříve na Voyo!

Podívejte se, jak na tyto otázky odpovídali ostatní porotci:

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Souboj na talíři

Články k pořadu Souboj na talíři

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady