Tohle je holčička ze slavné fotky s Čestmírem Mázlem: Dnes je z ní spisovatelka

V začátcích oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě vznikla slavná fotka Čestmíra Mázla s miminkem. Dnes je z tohoto miminka téměř dospělá slečna a je až neuvěřitelné, že se s Petrem Rychlým po 17 letech znovu setkala. Web nova.cz byl u toho! Jaká událost je po takové době propojila?

Theresa Endris, jak zní umělecké jméno holčičky ze slavné fotky, je dnes dospívající studentkou, která se vrhla na dráhu spisovatelky. Když se rozhodla vydat svou první knihu, přemýšlela, kdo by byl vhodným kmotrem. A vzpomněla si na slavného Čestmíra Mázla!

„Před 17 lety jsme fotili titulní stranu časopisu, na které byl Čestmír Mázl s novorozeným dítětem. Tehdy bylo už zakázáno fotit nebo natáčet děti z kojeneckých ústavů, takže to musely být děti, u kterých mohli dát svolení rodiče. V Podolské porodnici jsme našli úžasnou odvážnou maminku Theresy, která mi tak důvěřovala, že mi pětidenní miminko vložila do dlaní,“ popisuje pro nova.cz Petr Rychlý.

Petr Rychlý
Slavná fotka a titulní strana časopisu s Petrem Rychlým alias Čestmírem Mázlem a miminkem.  |  FOTO:  TV Nova

Dopis a obrovská radost

Maminka Theresy nedávno Petra Rychlého kontaktovala. „Dostal jsem úžasný dopis, ve kterém mi napsala: ‚Pane Rychlý já jsem vám svěřila svoji dceru a podle mě jste na ni přes ty dlaně přenesl umělecké vlohy.' A poprosila mě, jestli bych se nestal kmotrem její knihy. Měl jsem obrovskou radost, že takhle můžu Theresu podpořit,“ říká herec.

Petr Rychlý
Dnes je z Theresy téměř dospělá slečna a spisovatelka.  |  FOTO:  TV Nova

Svět fantasy

Svou prvotinu Theresa pojmenovala Strážci nočních můr. „Jedná se o fantasy knihu ze světa snů. Jde tam o post strážce, který chrání své říše. Příběh vypráví o sedmi lidech, kteří se stali učedníky těchto bývalých strážců a musí splnit zkoušky, aby mohli v tomto postu pokračovat,“ popisuje knihu mladá spisovatelka. Theresa ale neusíná na vavřínech. Pracuje na čtvrté knize a doufá, že se všechna knižní pokračování dočkají úspěchu.

Petr Rychlý
Petr Rychlý s radostí přijal nabídku stát se kmotrem Theresiny první knihy.  |  FOTO:  TV Nova

​Jak proběhlo tohle dojemné setkání? A jaký je oblíbený knižní žánr kmotra Petra Rychlého? Dozvíte se v reportáži.

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady