Podvod v Ordinaci! Bobo Švarc zavaří Dominice u státnic

Smolař a průšvihář Bobo Švarc z Ordinace v růžové zahradě 2 stojí před zkouškou, která rozhodne o jeho dalším osudu. Uvidí se, zda složí státnice a vrátí se ke svému zaměstnání, nebo Kamenici opustí. Nebyl by to ale Bobo, kdyby se v tak důležitý den nepostaral o pořádný poprask a závažný problém.

Začátkem roku vyšlo v Ordinaci najevo, že Bohdan „Bobo” Švarc (Martin Zounar) svého času neudělal závěrečné státnice, tudíž není doktorem medicíny! S ohledem na úspěšnou léčbu prezidenta mu však byla udělena vzácná výjimka. Stačí, když si doplní chybějící povinnosti, absolvuje závěrečné státní zkoušky a titul mu bude udělen. Po počátečním odporu se Švarc do studia plně ponořil a skamarádil se s regulérními medičkami, s lehkovážnou Biankou a přehnaně svědomitou Dominikou (Rosalie Malinská a Tereza Těžká). 

Studnice vědomostí?

Ty ale od Dariny (Mahulena Bočanová), která je milou Švarce, dostanou těsně před závěrečnými státnicemi nůž na krk. V kamenické nemocnici se s nimi jako s lékařkami počítá, ovšem pouze v případě, že jejich spolužák udělá státnice taky. Pokud rupne, mají smůlu i ony. Vzhledem k tomu, že Švarc nikdy nebyl studnicí vědomostí, nastal čas na tahák!

Legrace, která se promění v drama

„Nelegální a nestárnoucí studentskou pomůcku, jež odolala všem mobilům a tabletům, starý dobrý a ručně psaný tahák, použil v průběhu školní docházky každý z nás. Tedy kromě šprtky Dominiky. Ta si ho sice napsala, ale pouze proto, aby se z něj mohla biflovat na jakémkoli místě, v jakýkoli čas. Teď ho musí pod nátlakem vydat Švarcovi, a to se jí ošklivě nevyplatí,” poodhaluje zápletku premiérového dílu Ordinace herečka Tereza Těžká.

Ordinace v růžové zahradě 2
Herečka Tereza Těžká jako medička Dominika v Ordinaci v růžové zahradě 2.  |  FOTO:  TV Nova

​Artistický kousek

Doplňuje ji Martin Zounar: „To by nebyl Švarc, aby z taháku jen tajně opsal to, co potřebuje. Během písemné přípravy se mu s ním nechtěně podaří až artistický kousek. Když jsem scénu četl ve scénáři, říkal jsem si, že se při jejím natáčení pořádně zapotím. Na jednu stranu to celé musí vypadat co nejvíc komicky, na druhou dramaticky a hlavně uvěřitelně. Po mých několika žonglérských pokusech a několika záchvatech smíchu celého štábu se to myslím povedlo. Jenže to, co nejprve vypadá jako velká legrace, se mžiknutím oka promění v naprosté drama.” 

Ordinace v růžové zahradě 2
Před Bohdanem Švarcem (Martin Zounar) stojí velká zkouška, která může změnit jeho život.  |  FOTO:  TV Nova

Co dalšího se stane?

Kromě peripetií s tahákem mohou diváci Ordinace tento čtvrtek očekávat další turbulentní vývoj událostí v případu záchranářky Zity (Jana Holcová) a nenávistného internetového hatera. Čestmír (Petr Rychlý) přistihne Alenu (Michaela Badinková) in flagranti a následně ji tvrdě konfrontuje, že ví o jejím utajovaném poměru s Ondrou (Jiří Böhm). A Braňo (Vladislav Plevčík) přijde na to, že jeho pomstychtivá matka Lívia (Zdena Studenková) neopustila Kamenici, i když mu to slíbila. 

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady