Boj o život v Ordinaci: Jak se natáčela jedna z nejkomplikovanějších scén?

Právě se děje něco, co Ordinace již nějakou dobu nezažila. Ve hře je život jednoho z hrdinů! Smutnou zprávou je to, že to zatím vypadá dost bledě. Malý syn Hanákových Filip v podání Adama Vojtka je v bezvědomí! V pohotovosti je celá nemocnice včetně těch nejpovolanějších – Běly a Eduarda Valšíkových, primářky pediatrie a ředitele nemocnice.

Co se vlastně stalo? To zatím nikdo neví. Příčinu Filipova bezvědomí, které je delší, než všichni doufali, testy a vyšetření zatím neodhalily. Jen mladý pediatr Braňo (Vladislav Plevčík) má neblahé tušení, že v tom mohla sehrát roli jeho psychotická matka Lívia (Zdena Studenková). Ale stále není vyloučeno, že se Filipovi přihodilo něco docela jiného. Teď však není čas na spekulace, zde se bojuje o život dítěte! 

Komplikované natáčení

„Natáčet takové scény je herecký zážitek. Není v nich sice prostor pro hereckou improvizaci, neboť na vše bedlivě dohlíží odborný poradce, aby vše bylo z lékařského pohledu v pořádku. Tato scéna navíc patřila k těm nejkomplikovanějším, co jsme v Ordinaci kdy natáčeli, takže jsme ji předem museli pečlivě nazkoušet. Jako taneční choreografii,” popisuje natáčení vyhroceného momentu Zlata Adamovská.

Ordinace v růžové zahradě 2
Zlata Adamovská jako Běla Valšíková v Ordinaci v růžové zahradě 2.  |  FOTO:  TV Nova

​A dodává: „Tato konkrétní scéna ale zase takovým potěšením pro nás aktéry nebyla. Jednak v ní bojujeme o život dítěte, což je emotivně náročné, i když to jen hrajete, jednak víme, že něčím takovým můžeme diváky Ordinace zarmoutit.”

Smutná událost, ale filmařský zážitek

Zlatu doplňuje její manžel i herecký kolega Petr Štěpánek: „Někdy se slova nehodí, jsou zbytečná. Proto diváci tuto dramatickou scénu pokusů o resuscitaci Filipa uvidí zpomaleně, pouze podkreslenou emotivní hudbou. Je trochu zvláštní vyslovit to v případě takto pohnuté události, ale myslím, že si diváci tuto scénu v Ordinaci užijí. Samozřejmě z čistě filmařského pohledu.”

Ordinace v růžové zahradě 2
Komplikovaná scéna musela být natrénovaná jako taneční choreografie - do posledního detailu.  |  FOTO:  TV Nova

Ordinace v růžové zahradě 2

Nejnovější díl oblíbeného seriálu s pokusy o záchranu Filipa je už nyní na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady