Konec Boba Švarce v Ordinaci? Falešný doktor spadne z mostu!

V Ordinaci v růžové zahradě 2 vyšlo najevo, že Bobo Švarc nemůže vykonávat funkci primáře, ale ani lékaře, protože neudělal státnice. Navíc se s ním rozchází žena jeho snů Darina. Švarcův život ztratil smysl. Rozhodl se s ním skoncovat? Znamená to konec jedné z nejoblíbenějších postav seriálu? A jak se vyhrocená scéna natáčela?

Vraťme se na konec listopadu loňského roku: Je hodně brzy ráno. Mrzne. Slunce ještě nevyšlo, a jestli bude svítit, je pro štáb Ordinace a hlavně herce Martina Zounara a Mahulenu Bočanovou zásadní otázkou. Čeká je celodenní natáčení náročné exteriérové scény, v níž se Martin noří do řeky, jejíž teplota není vůbec přívětivá, a Mahulena se ho bude snažit zachránit. Tomu navíc předchází jeho pád z mostu z výšky přesahující čtyři metry. 

Na place pomáhal ledový muž

Štáb musí být připraven na všechny možné varianty, takže je o něco početnější než obvykle. Přítomni jsou záchranáři, vyšší počet lékařů a rovněž odborný poradce, kterým je „ledový muž” David Vencl, uznávaný instruktor otužování a držitel světového rekordu v plavání pod ledem na nádech bez neoprenu z roku 2021. Ten Martina Zounara koučoval už před natáčením.

Ordinace v růžové zahradě 2
Za Martina Zounara zaskakoval při pádu do vody kaskadér.  |  FOTO:  TV Nova

​„Byl jsem požádán, abych Martina motivoval, aby vlezl do ledové vody. A kromě toho, aby se v ní dokázal co nejvíc zklidnit a byl tak schopen zahrát to, co je potřeba,” říká David Vencl. A pokračuje: „Štáb má menší obavu, že to Martin nakonec odmítne. Ale já s ním dlouho mluvil a vím, že je zasloužilý sportovec, deset let závodně plaval, působí na mě zdravě a sebevědomě, takže se nebojím, že by nakonec vyměkl.” 

​Dost otálení, jde se natáčet! Martin Zounar neohroženě balancuje na zábradlí mostu, ostatní trnou, aby mu to neuklouzlo. Připraven už je i jeho dublér - kaskadér, který za něj skočí z mostu. Doplavat ledovou vodou ke břehu už ovšem bude muset Martin sám. Pouze za asistence Mahuleny z břehu. 

Ordinace v růžové zahradě 2
Ani pro Mahulenu Bočanovou nebylo venkovní natáčení jednoduché. Martin Zounar to měl ale o poznání horší.  |  FOTO:  TV Nova

Radost vystřídalo zděšení

„Vždy když v natáčecím plánu najdu, že točím exteriér, srdce mi poskočí radostí, že se dostanu z ateliérů. Jenže dnes to úplně vysněná lokace rozhodně není. Jsem teplomilná, nejlíp mi je na sluncem rozpáleném Kypru, a ten tento most nepřipomíná ani v mé nejdivočejší fantazii. Kosa jako blázen! Ale já se tu mám vlastně jako v bavlnce, do vody musí Martínek, já ho jen zachraňuju,” vypráví mírně škodolibě Mahulena Bočanová. Vzápětí však soucitně dodává: „Abych ho v tom ale úplně nenechala, vymyslela jsem si, že si aspoň lehnu na studený beton a budu mu z břehu ukazovat, jak má správně plavat.” 

​Ještě suchý Martin Zounar skáče Mahuleně do řeči: „No to ti teda pěkně děkuju! Jen se podívej, co pro tebe dneska udělám! Ta voda je šílená. Kdybych to věděl, trénuju s Davidem Venclem mnohem poctivěji. To byly pořád srandičky, že to nic nebude. Ale je! Divím se, že tu štáb nemusel ráno rozbíjet ledy. Nejhorší okamžik přijde, až si budu muset namočit hlavu a vlasy. S hlavou nad vodou by Švarc pád z mostu totiž asi těžko absolvoval.” 

Potlesk jako na vyprodaném představení

Kaskadérův skok je natočen, teď už musí vlézt do vody sám Martin. Všichni ve štábu se snaží, aby se vše povedlo, jak je naplánováno, hlavně aby se oblíbenému herci nic nestalo. Je statečný, pod vodou, jak domluveno, mizí i jeho hlava. A plave. V tu chvíli mu myšlenkami na břeh pomáhá úplně každý. Naštěstí se za pár okamžiků ozývá úlevný i nadšený potlesk, který musí být slyšet až v několik kilometrů vzdálené Nelahozevsi. Povedlo se! 

Ordinace v růžové zahradě 2
Martin Zounar si musel zaplavat v ledové vodě. Vysloužil si hlasitý potlesk štábu.  |  FOTO:  TV Nova

​Otázkou ovšem stále zůstává, proč Bobo Švarc z mostu padal. Znamená to opravdu definitivní konec kultovní postavy Ordinace? Odpovědi se diváci dočkají na Voyo už ve čtvrtek 16. března. 

Lívia rozjíždí plán pomsty, Alena je rozhozená

V Ordinaci to vře i v životech dalších hrdinů. Braňo (Vladislav Plevčík) zabránil kolegovi Vojtovi (Ivan Lupták) brát léky na ADHD, takže se Vojta ocitá v profesních problémech. Braňova matka Lívia (Zdena Studenková) neváhá fingovat zranění Verunky Hanákové, kterou hlídá a její rodiče (Jana Holcová a Radim Fiala) o ni mají důvodný strach. V Kamenici se nečekaně znovu objeví Ondra (Jiří Böhm) a Alena (Michaela Badinková) usilovně přesvědčuje samu sebe i Čestmíra (Petr Rychlý), že miluje jeho, nikoli mladého medika. Zvládne Alena odpovědět Ondrovi na otázku, jestli je s Čestmírem opravdu šťastná?  

Celé díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Články k pořadu Ordinace v růžové zahradě 2

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady