HVĚZDA ORDINACE v temném KRIMI FILMU: Miss Hanoi vás zvedne ze židle

Ha Thanh Špetlíková, kterou diváci Novy znají jako křehkou sestřičku Tien ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, se v roli svérázné vietnamské příslušnice policie se podílí na zamotaném vyšetřování vraždy a spolupracuje s mírně rasistickým kriminalistou... Jak se povedla netradiční česká detektivka?

Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (oficiální text distributora)

FOTO:  oficiální zdroj


Česká filmová detektivka Miss Hanoi v režii Zdeňka Viktory, který zároveň napsal ve spolupráci s Adélou Kabelkovou a Markem Grajciarem scénář, si klade za cíl nesnadný úkol. Snímek se totiž na pozadí příběhu o pořádně zamotaném vyšetřování vraždy snaží českému divákovi přiblížit život vietnamské komunity v české kotlině, její zvyky i tradice.

FOTO:  oficiální zdroj


V tomto ohledu je film velmi úspěšný, tvůrcům se podařilo zachytit poutavou formou mnohé aspekty ze života vietnamských občanů České republiky. Katalyzátorem je hlavní hrdinka, mladá policistka s vietnamskými kořeny, které hází klacky pod nohy jak „její“ lidé, tak její spolupracovníci a zejména pak kapitán Kříž. David Novotný ve své postavě exceluje a skrze rasistické vtípky nastavuje zrcadlo mnohým lidem, kteří se k příslušníkům jiného etnika staví s jistými předsudky. Skvěle filmu vypomáhá i lehká dvoujazyčnost – mnoho dialogů je ve vietnamštině, přičemž hlavní hrdinka v příběhu působí i jako tlumočnice pro kapitána Kříže.

Otřelému a uznávanému herci Davidu Novotnému je profesně méně zkušenější Ha Thanh Špetlíková důstojným hereckým partnerem. Ukazuje, že je sympatickou mladou dámou a svou přirozeností dokáže postavu policistky divákům lidově řečeno prodat naprosto bez problémů s velkou dávkou uvěřitelnosti.


GalerieCelkové hodnocení redakce Nova.cz: 80%

Miss Hanoi je rozhodně temný film, který z řady běžných krimi české produkce vystupuje díky působivému zasazení do prostředí vietnamské komunity a řešení konfliktů mezi tradicemi. Celkový dojem pak prozařuje příjemný humor. Rozhodně by to titulní dvojici slušelo i v seriálovém provedení, to nic ale nemění na tom, že Miss Hanoi je zaručený tip pro všechny příznivce detektivek.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKUTEČNÁ BOLEST ve snímku Mafiáni: Jedna z hlavních hvězd se pro film obětovala!

VIDEO: Ha Thanh otevřela s manželem druhou kavárnu. Zve vás na drink a různé akce, kam vyrazit?
Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady