• Pořady
  • Okresní přebor
  • OKRESNÍ PŘEBOR jako drsný boj: Na castingu do seriálu čekala herce extrémní zkouška. Mnozí to nezvládli!

OKRESNÍ PŘEBOR jako drsný boj: Na castingu do seriálu čekala herce extrémní zkouška. Mnozí to nezvládli!

OKRESNÍ PŘEBOR jako drsný boj: Na castingu do seriálu čekala herce extrémní zkouška. Mnozí to nezvládli!

Ondřej Vetchý, Jakub Kohák, Luděk Sobota, Tatiana Vilhelmová nebo Ivan Trojan... To je jen malý výčet oblíbených hereckých es, které můžete vidět v úspěšném českém seriálu Okresní přebor. Co herci museli podstoupit při castingu? Která z hvězd málem seriál opustila? Nevíte? Tak čtěte dál!

Televizní seriál Okresní přebor se odehrává v prostředí venkovského fotbalového klubu TJ Slavoj Houslice. Tento tým je vedený kapitánem a později trenérem Jirkou Luňákem, kterého představuje herec Ondřej Vetchý. TJ Slavoj Houslice hraje regionální soutěž – okresní přebor, ale mnoho let členové a hráči oddílu touží po postupu do vyšší krajské soutěže. K tomu jim má mimo jiné pomoci i kdysi velký talent Jarda Kužel, kterého ztvárnil David Novotný. Roli předsedy fotbalového oddílu si v seriálu zahrál oblíbený komediální herec Luděk Sobota.


Zajímavosti z prostředí seriálu Okresní přebor:

1. Ondřej Vetchý, který si zahrál Jirku Luňáka, v době natáčení rehabilitoval se zraněným kolenem a nemohl hrát fotbal. V zápasových scénách v době rehabilitace Vetchý jen chodí a nadává! Všimli jste si toho?

FOTO:  Archiv TV Nova


2. Herci museli předvést své fotbalové dovednosti a místo klasického castingu absolvovali celá fotbalová utkání, aby režisér poznal, kdo je opravdu schopný fotbalista. Dále museli znát základní pravidla fotbalu a jeho terminologii, například co je to ofsajd apod.

3. Roli předsedy klubu dostal Luděk Sobota. Když se to Ondřej Vetchý dozvěděl, chtěl ze seriálu odstoupit. Později ho ale nadchl jedním výkonem na zkoušce a od té doby ho spíš hájil.

4. Exteriéry i interiéry (hřiště, hospoda, dům hlavního představitele atd.) se točily v Lochovicích, vesnici vzdálené cca 40 km od Prahy, a v sousedním Komárově, kde mají postarší sokolovnu. Najít hřiště, za nímž by tekl potok nebo říčka (podle scénáře padají fotbalistům míče do potoka) a kde by se kloubila tradice se současností, trvalo dva měsíce.

Galerie

5. Klubovna a kancelář klubu byla vytvořena a vybavena pro potřeby seriálu. Původně byly prostory využívány jako hospoda místních fotbalistů.

6. Alkoholické nápoje, které se v seriálu objevují, jsou nahrazeny nealkoholickými. Pivo je nealkoholické, místo kořalky se popíjí čaj a vodku nahrazuje voda.

7. V seriálu hrají rozhodčí, kteří pískají soutěže na stejné úrovni. Rozhodčí byli posláni z Okresního fotbalového svazu, který kontaktovali tvůrci seriálu.

8. Počasí je prostě nevyzpytatelné! Na začátku natáčení se musel natáčecí plán narychlo předělávat, protože filmaře na jaře překvapil nenadálý příval sněhu. Když pak ale byla potřeba natočit scény se sněhem, muselo se naopak uměle zasněžovat.


Každé pondělí ve 21:35 můžete sledovat seriál Okresní přebor na TV Nova – a to hned dva díly za sebou!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Okresní přebor

Články k pořadu Okresní přebor

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady