V dalším díle MasterChefa poteče pivo proudem. Diváky čeká česká klasika

První venkovní výzva v soutěži MasterChef Česko 2023 diváky zavede přímo do královského pivovaru Krušovice. A proto se nemůže zaměřit na nic jiného než na nejvýznamnější český klenot – pivo. Ocení soutěžící práci s českým zlatem, nebo se ukáže, že alkoholu vůbec neholdují? To zjistíte už tuto středu ve 20:20 na Nově.

Venkovní výzvy v MasterChefovi jsou spojené nejen s týmovým soubojem, ale také s pohodou a zábavou. I proto, že většinou v této epizodě nikdo nevypadává. Ale mohou se na to soutěžící spolehnout i letos?

Dvě výzvy s buřty a cibulí

Na začátku se musí soutěžící rozdělit do týmů, přičemž kapitány vyberou přímo porotci. Až poté se kuchaři dozví nelehké zadání. Dnešek se ponese v duchu dvou jídel, která se k pivu naprosto božsky hodí. Budete mít za úkol připravit 40 porcí buřtů na pivě a 40 porcí kotlíkového guláše pro zaměstnance pivovaru a hasiče,“ komentuje výzvu porotce Přemek Forejt. První venkovní výzva má ale ještě jednu předehru, a to kulinářský souboj obou týmu v krájení cibule. Kdo jí nakrájí více za 30 minut, získá výhodu, která může znamenat velký rozdíl v dalším vaření. 

Galerie

Časový limit bude opět neúprosný

Na celé vaření pak mají soutěžící jen 150 minut a čas a úkoly si musí precizně rozvrhnout. Každý tým si zvolil jiný typ masa – hovězí, nebo z vepřové, ze kterého budou připravovat pivní buřty a guláš. Samozřejmě by to nebyla pořádná výzva, kdyby to porotci soutěžícím v průběhu trošku nezkomplikovali. Tým, který prohraje, se v dalším díle zúčastní vyřazovací výzvy, proto tentokrát nikdo z kola ven nepůjde. ​

Společná památka na soutěž MasterChef

Soutěžící se také setkali před vysíláním 3. epizody v Praze na Vinohradech a nechali si vytetovat jako vzpomínku logo soutěže MasterChef. „Napadlo nás to při natáčení jednoho kola. Kdo postoupí, si dá sejné tetování, ale pak se to zalíbilo i ostatním, tak jsme si řekli, že do toho půjdeme všichni,“ říká Tereza Vyhlídalová. 

Galerie

Tetování jako životní událost

Jedním z tetovaných byl i Petr Slíva, pro kterého byla soutěž MasterChef životní událostí. „Pro mě to znamená životní událost, kterou jsem měl šanci zažít a vydobýt. Tak ji chci mít na sobě zaznamenanou. Je to pro mě věčné spojení s těmi, co to zažili a nechali si to také vytetovat.“ 

​Jaký tým v dalším díle obleče černou zástěru a kdo bude bojovat o své místo v soutěži? Sledujte ve středu 13. září ve 20:20 na TV Nova a už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady