Vítěz kuchařské soutěže Bocuse d’Or Dominik Unčovský: Není to jen zaměstnání, je to můj život

Na vítězství si nevěřil, teď bude reprezentovat Česko. Dominik Unčovský vařil nejlépe z deseti kuchařů, kteří se utkali v národním kole prestižní kuchařské soutěže Bocuse d’Or, která se uskutečnila na začátku května v pražském O2 universu.

Ačkoliv by se teď mohl nosit jako páv, skromnost, pokora a vděk z tohohle mladého a talentovaného klučiny jen srší. Jak se bude připravovat na kolo evropské a kdo byl pro něj největší hrozbou? To prozradil v rozhovoru pro nova.cz.

Dominiku, mockrát gratuluji. Jak to oslavíte?
Oslavíme to samozřejmě velkolepě, ale teď vlastně začala ta první fáze, kdy se musíme začít soustředit na evropské finále. Teprve teď je to pro nás start. Takže to oslavíme, ale potom se zase zpátky vrátíme do té naší kulinářské pohody a do našeho života a budeme na tom dále makat, abychom nezklamali celou Českou republiku.

Deset finalistů soutěže Bocuse d'Or
Deset finalistů soutěže Bocuse d'Or  |  FOTO:  2media

Uvědomujete si teď, ještě v té euforii, co vás všechno čeká?
Momentálně si to úplně neuvědomuju, ale dokážu si to nějak představit, protože už jsem spoustu evropských finále viděl. Ale jak už jsem říkal, dáme do toho všechno a já doufám, že nás to nezklame – jako nás to nezklamalo teď – a bude to dobré.

Kdo tu byl váš největší fanoušek?
Můj největší fanoušek byla samozřejmě moje rodina, bez té by to nešlo, protože mi pomohla zvednout se nahoru v těch nejtěžších chvílích. I když jsem byl vystresovaný na samotném dně.

Co pro vás bylo nejnáročnější? Nevadil vám ten hluk?
Já jsem se tak soustředil, že jsem ho skoro vůbec nevnímal. Sem tam jsem zaslechl rodinu, která měla veliký vozembouch a bubny a hnala mě dopředu v těch největších stresových situacích, když viděla, že – jak se říká u nás v kuchyni – trochu plaveme. Rodina mě podpořila a samozřejmě mě vyzdvihla nahoru a bylo to skvělé.

Co jste říkal na svoje spolusoupeře? Kdo pro vás byl největší hrozbou?
Největší hrozba pro mě byl samozřejmě Patrik Bečvář, kapitán české reprezentace. Já jsem si nikdy nemyslel, že bych mohl vyhrát, držet tenhle talíř. Je to moje první soutěž a já jsem rád, že ta zdatná práce, kterou jsme obětovali v každé hodině svého volného času, se vyplatila a teď tady stojím před vámi, strašně moc šťastnej, a děkuju, že jste tady všichni byli.

Patrik Bečvář obsadil druhé místo
Patrik Bečvář obsadil druhé místo  |  FOTO:  2media

Jak se budete připravovat na evropské kolo? A přijede vás někdo podpořit i tam?
Samozřejmě, já zase draftuju celou rodinu a všechny na evropské kolo pozvu a doufám, že i všichni přijedou. Budu se na to připravovat ještě krutěji, než jsem se připravoval sem, protože to už není sranda, jde tam už o hodně. Nebudu reprezentovat jenom svůj tým, ale budu reprezentovat celou Českou republiku – a to už něco znamená. Nebudu vás chtít zklamat, takže do toho dám všechno, co můžu, volný čas, všechno. Pro mě to není jen zaměstnání, ale je to můj celý život.

Pokud se vám stýská po kulinářském soutěžení, pusťte si něco z naší kuchyně na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady