• Pořady
  • MasterChef Česko
  • Fichtner, Punčochář i Forejt. Jak se porotci MasterChefa umístili v anketě Zlatý kuchař?

Fichtner, Punčochář i Forejt. Jak se porotci MasterChefa umístili v anketě Zlatý kuchař?

Po tříleté pauze se na scénu vrací anketa Zlatý kuchař. Za rok 2022 byl tím nejlepším zvolen šéfkuchař pražské restaurace Červený jelen Marek Fichtner, který je také bývalým porotcem soutěže Masterchef Česko. V soutěži se pravidelně umisťují i další kuchařské celebrity, které můžete znát z obrazovek TV Nova.

Anketa, která se uděluje od roku 2013, byla po tři roky pod pokličkou z důvodu koronavirové krize. Porota, která nejlepšího gastro-umělce vybírá, zohledňuje především kreativitu, hledání nových cest a řemeslnou zručnost. Každý rok je také jeden zasloužilý kuchař uveden do Síně slávy.

MasterChef kam se podíváš
Marek Fichtner byl porotcem soutěže MasterChef Česko v roce 2016 – společně s Markem Raditschem a Miroslavem Kalinou, kteří se v anketě také pravidelně umisťovali. Druhé místo obsadil Michal Býček z pražské restaurace The Eatery, kterou označil jako jednu ze svých oblíbených i britský velvyslanec Nick Archer, když se jeden z dílů soutěže MasterChef natáčel na britské ambasádě.

FOTO:  TV Nova

​Třetí místo za rok 2022 připadlo Honzovi Punčochářovi, který se v uplynulých letech ankety umístil na druhém a prvním místě. Než byl novým vítězem zvolen Marek Fichtner, úřadoval na stupínku vítězů na prvním místě další z porotců MasterChef Česko Přemek Forejt.

Pohlreichův souboj restaurací
Do síně slávy za celoživotní přínos české gastronomii byl uveden šéfkuchař zájezdního hostince, kterého jste mohli v poslední době také zahlédnout na TV Nova. V Pohlreichově souboji restaurací se objevil Zájezdní hostinec U Jiskrů, který vede a za plotnou zde stojí proslulý bojovník za české gastro Martin Jiskra.

Zájezdní hostinec U Jiskrů ve Kbelnici
Zájezdní hostinec U Jiskrů ve Kbelnici  |  FOTO:  TV Nova

Cukrářská hrdinka
Helena Fléglová, která byla v soutěži MasterChef jako host v jedné z výzev, získala ocenění Zlatý cukrář. V dalších kategoriích získali ocenění objev roku Honza Knedla z restaurace Papilio ve Vysokém Újezdě a zahraniční kuchař Andy Tan z Indonésie, který stojí za lahůdkami v holešovické restauraci SaSaZu. Novinkou byla pro letošní anketu kategorie street food, jejíž historicky prvním vítězem se stal Peter Szamuhel z Brna se svým food truckem.

Pohlreichův souboj restaurací i MasterChefa si můžete pustit na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady