Sofie z MasterChefa se ocitla v šestnácti sama ve Francii. Co ji tam naučili o potravinách?

Lea Skálová se opět hlásí z Billy a tentokrát se zaměřila na regionální potraviny. Co to vlastně znamená? A je nutné, aby byly v bio kvalitě? Lee u všeho asistovala Sofie, která kvalitu potravin řešila už jako teenager.

Sofie byla letošní účastnicí MasterChef Česko, kde se představila jako velmi precizní kuchařka. Ovšem ze svého soukromí toho až na výjimky moc neprozradila, proto se na ni Lea důkladně připravila a před společnou návštěvou obchodu jí pěkně prolustrovala sociální sítě!

Francie

A právě díky tomu přišla na jedno tajemství. Sofie jezdí často do Francie a nejen to. Dokonce zjistila, že se v ní pohybovala už jako šestnáctiletá, a to úplně sama. „Poprvé jsem byla ve Francii v šestnácti letech, kdy jsem tam byla jako au pair a hlídala jsem sedmiměsíční miminko,“ řekla k tomu Sofie.

Lokální suroviny

Mimo jiné získala Sofie ve Francii také základní informace o zacházení s lokálními surovinami. Během pobytu si zde totiž domluvila dopolední brigádu, během které se učila, jak s nimi správně zacházet. „Pomáhala jsem připravovat různé dezerty. To bistro bylo speciální v tom, že pracovali s lokálními surovinami různých farmářů a každé ráno nám tam přiváželi bedýnku zeleniny nebo ovoce. A když jsme se ten den podívali, co nám přivezli, tak jsme podle toho dělali recepty,“ vysvětluje bývalá soutěžící.

Regionální potraviny v Česku

Největší výhoda regionálních potravin spočívá právě v lokálnosti, proto Sofie používala ve Francii jiné suroviny než my v Česku. Aktuální trendy podporují právě zejména místní zemědělský průmysl a malé rodinné podniky, proto potraviny, které nakupujete, budou pravděpodobně spíše z vašeho blízkého okolí a náplň košíků se tak může lišit i region od regionu. 

Bio

V každém malém obchůdku lze nyní objevit bio potraviny. Ale co to vlastně znamená? Pokud se rozhodnete, že se chcete stravovat zdravě, bez náhražek a chemických látek, určitě sáhnete po potravinách tohoto typu. Protože se jedná o produkty ekologického zemědělství, bez chemických prostředků a s povinnou certifikací, která vám tuto kvalitu zajišťuje.

​Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady