MasterChef Česko 2022 boří žebříčky sledovanosti i čtenosti!

Středeční hlavní vysílací čas ovládla kulinářská show MasterChef Česko. Oslovila nejvíce diváků v kategorii starších patnácti let a zajímá také diváky mimo televizní obrazovky.

Dle informací, které získává pravidelně společnost MediaGuru, sledovalo pořad MasterChef Česko ve středu večer až 712 tisíc diváků. Kulinářská show se tak stala nejúspěšnějším pořadem ve sledovanosti v hlavních diváckých kategoriích. Přeskočila tak konkurenční relace, jako jsou Dobré zprávy nebo film Filipa Renče o osudu české herečky Lídy Baarové.

Oblíbenost pořadů o vaření

Z jakého důvodu jsou gastronomické pořady, a zejména reality show MasterChef Česko, takto oblíbené? Teoretici televizních nebo knižních vydání těchto pořadů upozorňují na trend, který tyto pořady prezentují. Aktuální proměnlivá kultura se nesoustředí pouze na zábavu a potěšení, ale vyzývá k odpovědnosti a aktuálním trendům. V kulinářských show jsou tímto závazkem pověřené osobnosti a zejména specialisté, tedy šéfkuchaři. Pokud navíc zrcadlí společenské priority, jako jsou udržitelnost a snížení produkce masového průmyslu nebo prezentují nejzajímavější novinky v gastronomickém průmyslu, mají vyhráno. Jedním z aktuálních trendů MasterChefa 2022 bylo například smyslové vaření Přemka Forejta.

Příběhy

Kuchařské show zároveň nejsou jen o vaření, ale také o příbězích amatérských kuchtíků. Ti tvoří recepty velmi často s vlastní osobní intencí nebo dokonce z vnitřních pohnutek. Navíc má většina z nich sen uchytit se v budoucnu v tomto odvětví. Proto tyto příběhy nabývají na atraktivitě i pro diváka, který není gastronomickým znalcem a může se vžít do příběhů jednotlivých soutěžících.

Soutěžící MasterChef  2022

V aktuální řadě se do TOP čtyřky probojovali nejúspěšnější kuchaři, kteří přesvědčili porotu o svých kuchařských dovednostech. Jsou to Martin, Terka, Ondra a Betty. Všichni se společně příští týden utkají o poslední místo do slavnostního finále, které rozhodne o tom, kdo se stane MasterChefem 2022. Osobní příběhy soutěžících diváky skutečně zajímají, o čemž svědčí i vyšší desítky tisíc zhlédnutí každého z videí na webu nova.cz.

​Finále sledujte na TV Nova 14. prosince ve 20:20. Nebo o den dříve exkluzivně na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady