Jak je na tom cukrařina v Česku? Helena Fléglová uznává pokrok!

Helena Fléglová v exkluzivním rozhovoru promluvila nejen o své cukrářské akademii. Troufla by si na soutěž MasterChef Česko? A proč nemá svou vlastní cukrárnu?

Helena Fléglová byla hostem kulinářské show MasterChef Česko. Připravila pro soutěžící zapeklitou cukrářskou výzvu plnou čokolády. Úkol to byl opravdu těžký, protože například i vždy precizní Martin nestihl zadání splnit v časovém limitu. Dokázala by si Helena Fléglová představit, jak podobný dezert v soutěži s časovým limitem vyrábí?

Proč vlastně nemáte svou vlastní cukrárnu?

Nejsem člověk, který by měl rád práci, kterou dělá každý den pořád dokola. Takže pro mě výroba není úplně zajímavá. Rozhodně nechci vyloučit, že bych do budoucna nikdy cukrárnu neměla. Ale baví mě učit, vzdělávat lidi a vymýšlet stále nové produkty a posouvat se dál a dál.

Galerie

Jak se cukrařina změnila za uplynulých pár let v Česku?

Zhruba za posledních pět až sedm let se cukrařina v České republice neuvěřitelně posunula k evropským, ne-li světovým standardům. Já už třeba nerada rozlišuju takové to: česká cukrařina, francouzská cukrařina, španělská cukrařina. Protože vlivem nějaké globalizace a toho, že sledujeme všichni stejné celosvětové trendy, tak nám to malilinko splývá. Ale co je základem cukrařiny v jakémkoliv státě, jsou hlavně skvělé suroviny a dodržování technologických postupů. A v tomhle směru jsme ušli v České republice za pár let neuvěřitelnou cestu.

Vy jste na soutěžení zvyklá, protože jste s národním týmem cukrářů vyhrála soutěž v Singapuru. Troufla byste si také na soutěž MasterChef?

Já si skoro myslím, že stres, který soutěžící zažívají v MasterChefovi, je ještě větší, než zažívám já na zahraničních soutěžích. Pro mě třeba soutěž v Singapuru byla úplně první soutěž s národním týmem, takže jsem byla relativně klidná, protože jsem absolutně nevěděla, do čeho jdu. A nad má veškerá očekávání to dopadlo skvěle, světový pohár jsme tehdy vyhráli.

​​Kde jste čerpala inspiraci na dezert, který budou připravovat soutěžící?

Nechtěla jsem kopírovat žádné zahraniční cukráře a dělat mango a podobně. Vzhledem k tomu, že opravdu miluju práci s čokoládou, tak jsem právě vymyslela tuto čokoládovou skořápku, která evokuje kokos. A uvnitř už jsem si jenom pohrála s různými texturami jednotlivých surovin.

Dá se tento dezert stihnout v časovém limitu?

Těch sto padesát minut určitě není v pohodě. Je dostačující, ale není v pohodě. Soutěžící budou pod obrovským tlakem, protože z toho, co jsem pochopila, něco takového dělají opravdu poprvé. Mají tam práci s čokoládou, která je problematická pro spoustu profesionálních cukrářů. A pokud by ji nezvládli, tak nejsou schopni naservírovat dezert, protože ta čokoládová skořápka je hlavní komponent, bez kterého jsou nám ty ostatní k ničemu.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady