• Pořady
  • MasterChef Česko
  • Vysoká škola cukrařiny. Kdo ze soutěžících MasterChef Česko začne po další výzvě nenávidět čokoládu?

Vysoká škola cukrařiny. Kdo ze soutěžících MasterChef Česko začne po další výzvě nenávidět čokoládu?

Soutěžící MasterChef Česko se už nejednou přesvědčili, že porotci se s nimi při zadávání výzev zrovna nemazlí. Tentokrát na ně však vyloženě ušili bič. MasterChef je především kuchařská soutěž, ovšem každý správný kuchař by si měl umět poradit i s cukrářským úkolem. Do studia proto dorazí Helena Fléglová, aby předvedla svůj dezert v podobě kokosu a zadala soutěžícím jejich úkol – přesně tento výtvor zreplikovat.

Aby se soutěžící měli čeho chytit, dá jim Helena v úvodu vaření masterclass, kde se dozvědí, jak správně pracovat s čokoládou, aby docílili kýženého výsledku. Dezert je však mnohem komplexnější a skládá se z takového množství komponentů, že přidělených 150 minut časového limitu bude velmi hraničních.

Martinův zážitek

 „To bude zážitek,“ svěří se Martin těsně před začátkem vaření se svými pocity a pokračuje: „Já si potom ten díl nahraju a budu si pouštět pořád dokola, jak jsem neudělal kokos.“ To Terka je o něco optimističtější: „I kdyby to nemělo dopadnout, těším se, že si vyzkouším něco nového, co jsem jsme nikdy nedělali, a hlavně mě zajímá, jestli to zvládnu.“

Galerie

Obavy

Obavy jsou nicméně v tomto případě namístě, protože cukrařina vyžaduje preciznost a schopnost zkoordinovat několik různých činností. V kokosu podle Heleny Fléglové je tak vedle různě zpracované čokolády také korpus, ovocná složka nebo krém, a to všechno v několika různých variantách.

Šibeniční časový limit

Kdo využije šibeničního časového limitu na maximum a odevzdá perfektní dezert a kdo naopak při vysoké cukrařině zcela pohoří? Na výsledek napínavého cukrářského klání se mohou diváci těšit už v úterý 29. listopadu ve 20:20 na TV Nova. A už teď na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady