Vysoká škola cukrařiny. Kdo ze soutěžících MasterChef Česko začne po další výzvě nenávidět čokoládu?

Soutěžící MasterChef Česko se už nejednou přesvědčili, že porotci se s nimi při zadávání výzev zrovna nemazlí. Tentokrát na ně však vyloženě ušili bič. MasterChef je především kuchařská soutěž, ovšem každý správný kuchař by si měl umět poradit i s cukrářským úkolem. Do studia proto dorazí Helena Fléglová, aby předvedla svůj dezert v podobě kokosu a zadala soutěžícím jejich úkol – přesně tento výtvor zreplikovat.

Aby se soutěžící měli čeho chytit, dá jim Helena v úvodu vaření masterclass, kde se dozvědí, jak správně pracovat s čokoládou, aby docílili kýženého výsledku. Dezert je však mnohem komplexnější a skládá se z takového množství komponentů, že přidělených 150 minut časového limitu bude velmi hraničních.

Martinův zážitek

 „To bude zážitek,“ svěří se Martin těsně před začátkem vaření se svými pocity a pokračuje: „Já si potom ten díl nahraju a budu si pouštět pořád dokola, jak jsem neudělal kokos.“ To Terka je o něco optimističtější: „I kdyby to nemělo dopadnout, těším se, že si vyzkouším něco nového, co jsem jsme nikdy nedělali, a hlavně mě zajímá, jestli to zvládnu.“

Galerie

Obavy

Obavy jsou nicméně v tomto případě namístě, protože cukrařina vyžaduje preciznost a schopnost zkoordinovat několik různých činností. V kokosu podle Heleny Fléglové je tak vedle různě zpracované čokolády také korpus, ovocná složka nebo krém, a to všechno v několika různých variantách.

Šibeniční časový limit

Kdo využije šibeničního časového limitu na maximum a odevzdá perfektní dezert a kdo naopak při vysoké cukrařině zcela pohoří? Na výsledek napínavého cukrářského klání se mohou diváci těšit už v úterý 29. listopadu ve 20:20 na TV Nova. A už teď na Voyo.

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady