Překonala vážnou nemoc a probojovala se do TOP 7: Čím vším Ivka překvapila?

Neuvěřitelná odvaha, rodinné recepty v čele s mangovými knedlíky a laskavé vystupování. Co dalšího zažila soutěžící Ivka Malecová během cesty soutěží MasterChef Česko 2022?

Krátce před soutěží MasterChef Česko se Ivce podařilo porazit vážnou nemoc, o které otevřeně mluví. Během krátké doby překonala následky po prodělané mrtvičce, která ji na delší čas upoutala na lůžko. Jak sama zpětně říká: „Byla to doba, kdy jsem mohla jen ležet a nic jiného nedělat. Člověk má tak čas věnovat se jen sám sobě a přehodnotit svůj stávající život.“ I proto se Ivka odvážně pustila do výzvy a přihlásila se do kulinářské soutěže, ve které se úspěšně probojovala do finálové sedmičky.

Obrázek pro porotce

Ivka se neodmyslitelně do srdcí všech maminek zapsala hned v prvním castingovém kole. Jako talisman si tam přivedla své dvě roztomilé dcerky, které dokonce porotcům nakreslily obrázek. Obrázek Honzu Punčocháře velmi pobavil, protože na něm ze všech zobrazených porotců vypadal jako největší střízlík. Nejen malé holčičky zafungovaly pozitivně na porotce, ale také dokonale ochucené pirohy, které jim Ivka připravila. 

Rodinné recepty

K Ivce neodmyslitelně patří rodinné recepty, které zná už od své maminky, nebo je vaří svým dcerám. V úvodním castingovém kole k pirohům řekla: „Dělám tradiční slovenský recept, jen trochu ozvláštněný.“ Postupem času vyšlo najevo, že fúze slovenské kuchyně s moderním nádechem je to, co ji identifikuje. A tak například ve společné výzvě s další soutěžící Terkou našly společné téma a věnovaly se tradiční slovensko-moravské kuchyni, se kterou výzvu vyhrály!

Galerie

Myslíte si, že halušky patří do této soutěže?

Honza Punčochářse  v rodinné výzvě zeptal dcery od Ivky, zda si myslí, že halušky do soutěže jako je MasterChef Česko patří. Dostalo se mu velmi jasné a přímé odpovědi: „Jo, protože jsem to chutnala!“ Pobavila tak všechny přítomné. Halušky, které u porotců mimo jiné uspěly a Ivka díky nim postoupila do další výzvy, můžete ochutnat i vy sami! Protože v den svého vypadnutí se v Brně otevřel nový projekt Haluškárna, za kterým nestojí nikdo jiný než Ivka.

Výpadek paměti ve spižírně

Ivce se v soutěži paradoxně stala osudná fúze mezi tradiční kuchyní a moderním pojetím. V této fázi soutěže už rozhodují opravdu maličkosti a tou maličkostí, která Ivku rozhodila, byly zapomenuté ingredience. K vymyšlenému receptu jí scházely mouka a strouhanka, proto se vydala cestou improvizace, ta ovšem neměla takový úspěch jako verze původní. Ale i přesto opouštěla soutěž s pozitivní myšlenkou na svou budoucí Haluškárnu a s heslem: „Všechno je, jak má být, a já se neztratím!“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ivka Malecova (@maleciva)

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady