Na snové halušky v Brně se lidé sjíždí z daleka: Jaká je Ivčina nová Haluškárna?

Ivana Malecová, která nedávno vypadla ze soutěže MasterChef Česko 2022, se probojovala do finálové sedmičky a divokým tempem se žene do další životní výzvy. Jak se jí to všechno podařilo?

Soutěžící MasterChef Česko se splnilo velké přání – po mnoha letech snění otevřela v Brně vlastní Haluškárnu, aby i Češi mohli ochutnat pravé slovenské halušky. Jaké halušky si můžete objednat nebo kam si na ně můžete zajet, prozradila Ivka v rozhovoru hned den po jejím vyřazení.

Jaký máš ohlas po vypadnutí? Kolik ti přišlo zpráv?

Byla to lavina ohlasů, ještě nyní mám asi dvě stě nepřečtených zpráv. Tolik reakcí jsem opravdu nečekala. Po celou dobu soutěže jsem měla pocit, že nejsem pro obecenstvo zajímavá. Když byl o mně nějaký příspěvek, tak diváci nereagovali, spíš jen občas pochválili. Proto mě ohlas nyní zpětně velmi překvapil. Ale mile. O půlnoci jsem i přidávala příspěvek, že musím jít spát, tolik jich bylo. Protože jsem musela jít do Haluškárny, kterou jsem ve stejný den otevírala. Ale je pravda, že mi bylo trošku líto Betty, která schytala negativní ohlasy za to, že se vybíralo z nás dvou – a ona byla ten, kdo postoupil.

​​V den, kdy jsi v televizním díle vypadla, se otevřela tvoje Haluškárna, bereš to symbolicky?

Haluškárna má příběh. Nejdříve mi vůbec nešlo domluvit prostor, dvakrát jsem téměř došla do konce se smlouvou, ale vždy se objevilo něco, co to celé překazilo. A já jsem člověk, který cítí a dává na signály, proto jsem si říkala:„Asi mi to není souzené.“ Přestala jsem mít naději nebo i chuť, ale mluvila jsem s jednou paní, která mě přesvědčila o potenciálu celého projektu, a její známý mi pronajal prostor v jeho restauraci. A také můžu vařit i přímo pro mé klienty a celé se to stalo v den mého vypadnutí, ale nebylo to plánované, takže věřím, že to byl osud.

Nápad s Haluškárnou byl tvůj? A měla jsi ho už před MasterChefem?

Přišel s tím exmanžel ještě, který moje halušky znal. Vnukl mi nápad, abych si otevřela Haluškárnu. Potom, co jsem překonala dlouhodobou nemoc, jsem se k tomuto snu vrátila. Ale nevěřila jsem, že bych měla zákazníky, vždyť mě nikdo nezná. Jenže jednou v televizi šla reklama na casting MasterChef, tak jsem si říkala, že možná to je přesně to, co potřebuju. Nakonec se to celé stalo a otevírám první Haluškárnu. Už během soutěže mi bylo jasné, že ať to dopadne jakkoliv, po Haluškárně opravdu toužím a chci jít za tímto cílem.

Co v Haluškárně nabízíš? Jsou to halušky, které jste vařily s holkami v rodinné výzvě?

Já mám deset druhů halušek na výběr. Ale je pravda, že halušky, co jsme vařily v soutěži, jsou recept od mojí maminky. Ony jsou úplně jiné, měkoučké a lehké. Ne jak znáte klasické brynzové halušky, že jsou těžké. Aby si mohl každý vybrat z toho, co mu chutná, vytvořila jsem deset druhů halušek, které prodávám. Na výběr jsou klasické, ty od maminky, tedy brynzové se slaninou, strapačky s uzeným, s paprikášem, chilli con carne, segedínský guláš, vajíčkové s trhaným vepřovým, halušky na styl pirohů (ty jsem dělala v castingu), s krevetami, a také dvě sladké verze – s mákem a kakaové s máslem.

Kde tě mohou lidé najít?

Já funguji tak, že mám vlastní rozvoz a přes můj web si můžete objednat jakékoliv halušky si přejete. Ale pokud máte zájem například jen o jednu porci, můžete si ji vyzvednout také osobně nebo si halušky dopřát přímo v restauraci v Brně Na Vinohradech.

Máš otevřeno sice jen v podstatě pár hodin, ale jaké jsou prozatímní ohlasy?

Skvělé, hned pro první objednávku přijeli otec se synem, kteří mi velmi fandili a chtěli se za mnou přijet podívat z velké dálky. Vážili cestu sto kilometrů, a to jen pro mé halušky, a dokonce vzali také sebou domů pro jejich maminku. Toho si tak moc vážím a ještě teď jsem z toho nadšená!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ivka Malecová (@halusky_brno)

 Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady