Martin u Punčocháře v Kuchyni: O MasterChefovi a erotickém veršování

Lea Skálová, finalistka MasteChef 2019, byla na návštěvě u Honzy Punčocháře a nepřišla sama – jako doprovod zvolila soutěžícího Martina z MasterChef Česko 2022.

Honza je pozval na „pokec“ přímo k němu domů do kuchyně. O čem v ní vášniví kuchaři společně debatovali?

Tykání

Při přivítání došlo k překvapení, protože Honza Punčochář a soutěžící Martin si za celou dobu trvání soutěže nepotykali. „Ono je to proto, že si Honzy velmi vážím jako kuchaře i jako člověka, proto mu vykám.“ To porotce soutěže pravděpodobně zaskočilo, a tak se rozhodl rázně situaci změnit a s podáním ruky si pánové vzájemně začali tykat.

Políček od Punčocháře

Během soutěže dostal Martin snad jen jedenkrát za vyučenou, a to během epizody s českým Ryanem Goslingem s tématem moderní české klasiky. Martin si vždy myslel, že právě klasická kuchyně je jednou z jeho předností, proto se výzvy neobával – a to se mu málem stalo osudným. Co na to říká v rozhovoru Honza: „Myslím si, že česká klasika se dá nádherně udělat moderně, ale nesmí se to přehánět. Protože třeba recept Martina měl být na paprice, ale vyšlo z toho kuře ajvaro-holubo.“  

Galerie

Tetování

Lea si také všimla, že je Martin potetovaný – a jedná se o jejich společnou zálibu. Překvapilo ji ale, že většina jeho tetování jsou písmena nebo znaky. „To souvisí s tím, že jsem typograf a dělám hlavně knížky, takže neustále písmenka skládám na obaly knížek. A když jsem se rozhodl potetovat, tak místo lebek a kotev jsem zvolil písmena.“

Erotické básně

Martin údajně jako sexuálně frustrovaný jinoch své prožité trápení převtělil do erotické sbírky básní nazvané Perverše. To velmi zaujalo Jana Punčocháře, který prohlásil, že si jí musí koupit. Potěšený Martin pod svým důstojným knírkem zahlaholil: „Kdybych to věděl, tak bych ti ji přinesl.“ Tak to vypadá, že po tykačce najdou také společné téma v osobním životě.

Dodavatelé potravin

Původ potravin je velmi důležitý nejen jako ekologický artefakt, ale také pro chuť. Martin je líny, a tak takové věci neřeší, ideální varianta pro něj je dovoz z jakékoliv potravinové platformy. Oproti němu zkušený šéfkuchař Jan Punčochář se všemi dovozci komunikuje, protože získat kvalitní potravinu je alfa a omega kvalitní gastronomie. „Ale hlavně se snažím nic nevyhazovat a rozplánovat si všechno do poslední slupky. Ze slupek vařím vývary. Málo nakupovat a všechno zpracovávat,“ říká Jan Punčochář k zacházení se surovinami.

 Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady