Rady od vítězky MasterChef Česko Besky: Důležité je být unikátní a …

Vítězka loňského titulu MasterChef Česko promluvila o svých aktuálních zkušenostech. Co všechno jí soutěž umožnila? Jak se jí podařilo získat 105 000 sledujících na instagramu a proč je nesmírně šťastná a užívá si život?

Veronika Besky Danišová téměř rok po výhře v soutěži MasterChef Česko rozjela kariéru nejen kuchařky, ale také influencerky. Pro úspěch je podle ní důležité hlavně tvrdě makat a tvořit to, co diváky nejvíce zajímá. Proto přidala i několik rad, jak podle ní lze na sociálních sítích úspěchu dosáhnout.

Co je podle tebe recept na to, jak co nejlépe využít příležitosti sebereprezentace v televizi?

Když si představím, že mám téměř rok od své televizní výhry, tak za celý tento rok jsem se téměř nezastavila. Jediné volno, které jsem měla, byla dovolená na tři dny v Barceloně. Já stále makám, protože já chci makat a jdu také naproti těmto příležitostem. Co doporučuji, je určitě se snažit, být proaktivní – a hlavně být unikátní, abyste byla rozpoznatelná.

​Možná trochu mimo téma, ale například jela jsem výtahem a držela jsem svoji knihu a soused na mě: „Vy jste ta Berky z MasterChefa?“ A tak mi došlo, že je opravdu potřeba být unikátní. A určitě další, co vřele doporučuji, je se aktivně věnovat tvorbě na sociálních sítích. Ale pozor – obsahu, který trenduje a zajímá. Protože tohle všechno je pro vás krok k tomu, abyste dostali spolupráce nebo byli ambassadorem konkrétní značky.

Myslíš si, že pro tento úspěch na sociálních sítích je důležitá i výhra v MasterChefovi nebo alespoň být v top 8?

Pokud se bavíme reálně, je to o dost těžší, pokud nejste vítězem. Jako hlavní výherce máte skvěle našlápnuto, protože je to extrémní oslava osobnosti člověka a lidé si vás také zapamatují. Proto je to velký dar a velká mediální podpora.

​Ale nemyslím si, že je nejdůležitější se upínat na astronomické rozdíly v počtu sledujících, už i mikro influenceři jsou zajímaví a ta čísla se mohou měnit ze dne na den. Jako příklad mě napadla Viky Hrazdilková, která vypadla celkem brzy, ale teď má opravdu hodně sledujících. A je to díky tvrdé každodenní práci, lidi baví a je to důkaz, že se do toho musíte zahryznout.

Galerie

Jaká byla tvoje cesta za vysokým počtem sledujících?

Byla krásná, já jsem začínala MasterChefa s jedním tisícem sledujících. A jak to rostlo? Když jsem překonala milník 10.000, vzpomněla jsem si na fotografii Romana Staši, který jednou držel podobnou cedulku na svém profilu. A celé mi to došlo, když jsem byla včera na hokeji a řekli, že je zde 7 tisíc návštěvníků. Tak jsem si představila kolik asi je 105 000 lidí? Je to neskutečný pocit a také ukázka toho, že to asi dělám dobře.

Jsi šťastná?

Jsem nesmírně šťastná, ani nevím, jestli jde ještě být víc šťastná, než jsem. Moje životní rozhodnutí mě dostala až sem a konečně si začínám život užívat.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo s předstihem na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady