Jaká je spolupráce s Pohlreichem? Tykačka zatím nepřišla, ale už s Besky pomlouvají!

Od doby, co vyhrála soutěž MasterChef Česko, ušla Besky pořádný kus cesty. Skoro by se dalo říct, že to vzala hodně poklusem. Má vlastní kuchařské kurzy, vydala knihu, kterou nedávno i pokřtila, spolupracuje se Zdeňkem Pohlreichem, se kterým už i pomlouvá, má vlastní kolekci oblečení a přesáhla hranici 100 tisíc sledujících na Instagramu.

Zní to jako pohádka, ale nebylo vždy vše růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát…

Besky, ty jsi nedávno pokřtila kuchařku. Jak sis ten večer užila? Byla to ta sladká třešnička na dortu, ta tečka za tou několikaměsíční prací?
Ta třešnička přišla už ve skladu. Tam jsem prožila ty největší emoce, když jsem jí (kuchařku) poprvé držela v ruce. Ten křest byl skvělý, příjemný, ale ta nejsilnější emoce byla v tom skladu.

Bylo něco, co tě v průběhu výroby té kuchařky zaskočilo, překvapilo?
Že to musím navařit ty recepty? (smích) Ten food styling, celá ta logistika, ten proces. Suroviny, bedýnkování, recepty k tomu, minutáž, gramáž… Je to taková jedna velká maturita. Není to sranda, a to mě překvapilo. Myslela jsem si, že navaříme a jdeme dál.

Spolu s tebou a tvojí knihou se ten večer křtily ještě dvě knížky od Zdeňka Pohlreicha. Jak vzniklo celé tohle spojení? Kde jste na sebe poprvé natrefili? Kdy jste zjistili, že mezi vámi funguje ta gastrochemie?
Potkali jsme se na jeho kurzu, na který jsem čekala xy času a strašně jsem se chtěla dostat na jeho steaky v akademii, kde i já teď působím. Tak se to i stalo, ale to už je dávno. Pak přišel MasterChef, kde se otevřely dveře a najednou přišel pan Pohlreich a já jsem hlavou skoro prorazila zeď, protože to byl ten můj dětský sen, jak vařit. A najednou tam stál ten úžasný, vtipný člověk. Takže tam bylo to druhé setkání. Po soutěži MasterChef mi zavolal, že si dáme kávu a pobavíme se o tom, jaké jsou možnosti. Tam přišel ten plán o knize a že bych nějakým způsobem mohla fungovat pod jeho patronátem. To, že jsme se viděli poprvé na kurzu, si samozřejmě nepamatoval, ale teď už ano.

FOTO:  TV Nova

Jaký je v soukromí?
On velmi, velmi, velmi vtipkuje. Velmi často se přistihneme, že někoho pomlouváme. Ale v tom nejlepším světle samozřejmě! (smích) A doopravdy je velmi inteligentní, má hrozný přehled. Jeho životní moudra, které samozřejmě nabyl skrze ty zkušenosti, ale i to, jaký je sečtělý… ono to balancuje tak mezi úplnými stoickými vyjádřeními, potom zavtipkuje, potom… on je tak zajímavá bytost! Samozřejmě ta přísnost a to, jaký on má společenský status, a to, kdo je, si uvědomuješ, když jsi s ním. Takže hahahaha chichichi, ale ježiš, to je Pohlreich!

Mě by zajímalo, jestli teď, když jsi nabyla na popularitě a potkáváš se s lidma, lidi potkávají tebe na ulici, zda máš zkušenost s nějakou nepříjemnou situací? Třeba i se stalkingem?
Ano, v podstatě už do takové míry, že jsem uvažovala nad policií. Člověk neví, co má dělat. Ä mnohdy ani neví, co se může stát. A pak si říkáte, když už se děje něco vážného: „Měla jsem na tu policii jít.“ Já jsem ještě ve fázi, že odolávám a čekám. Nechci to řešit touhle cestou. Všichni lidi jsme trochu inteligentní abychom věděli, co se patří a co ne. Takže ano, stalking je a není to úplně příjemné.

FOTO:  TV Nova

Můžeš trochu nastínit tu situaci?
Na Instagramu se dá člověku zavolat, takže to nemůžete zablokovat. Já jsem toho názoru, že toho člověka nezablokuju, jen ho omezím. Myslím si, že když člověka zablokujete, tak to nic neřeší. Ale jsou to neustálé telefonáty, neustálé zprávy. Na jedné straně „Miluji tě, zbožňuji tě“ na druhé straně „Zabiju tě“. Doopravdy nevím, co ti lidé mají v hlavě. Nevnímám to jako přímou hrozbu, ale když někdo řekne: „Počkám si na tebe po kurzu, chci tě vidět, chci tě objímat a chci tě pusinkovat“, tak říkám, oukej, asi máme nějaký problém.

Takže nějaká taková zpráva ti přišla? Že si na tebe počká po kurzu?
Ano, volají i na kurzy, kdy to tam mám, protože to asi neumí dohledat na internetu. A já vždycky dávám vědět, kde jsem a nemyslím si, že bych se toho měla bát, dávat vědět, kde jsem. Já se chci potkávat s lidmi. Ale je to nepříjemné. Je to také čistě mužská záležitost, nikdy se mi neozvala žena.

Celý rozhovor s Besky si pusťte ve videu. Popovídáme si o tom, co si myslí o pozici ženy na gastroscéně a poodhalí kousek ze svého soukromí, jak byla nějakou dobu v průběhu natáčení MasterChefa na dně a vše to zvládla sama.

Show MasterChef Česko sledujte každé úterý a středu od 20:20 na Nově! Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady