První den na MasterChefovi: UHO jako z toiky a životní výzva

Ahoj, jsem Beatrice. Točím pro vás a taky píšu. Ne všechno, mám na to i svoje permoníky, ale snažím se. MasterChefa dělám už tři roky, což je snad dostatečným důkazem lásky jak k tomuhle formátu, tak i k těm lidem, kteří ho vytvářejí. Tak pojďte tu lásku prožít se mnou.

Bylo krásné slunné odpoledne a já jsem nemusela. Ano, nemusela, ale ten pořad natolik miluju, že jsem jela. Byl to totiž první natáčecí den MasterChef Česko a já už měla motýlky v břiše, jak jsem se do ateliéru těšila. Možná to taky byla ta včerejší kukuřice, která už nebyla úplně fresh, ale to pomineme. Kolegům z produkce jsem donesla jahody – tak dobrou náladu jsem měla.

Sotva jsem otevřela dveře té dlouhé studené chodby, málem jsem narazila do modrého plastového záchodu. Ten tam samozřejmě při běžném natáčení není, ale jelikož tu bylo lidí jako ve frontě na benzín zadarmo, extra záchod byl potřeba. Co mě pobavilo ještě víc, že hned vedle seděla kolegyně Šárka a jedla zřejmě nějaké UHO s bramborovou kaší. Pozdravila jsem ji, popřála dobrou chuť a o tom, že její jídlo vypadá, jako by ho z té toiky zrovna vylovila, jsem raději pomlčela.

FOTO:  @beatrice_ahoj

​Ateliér hučí lidmi
Soutěžící se potulují po chodbě a navzájem si sdělují dojmy z krájení mrkve. Předhánějí se v tom, kdo si uřízl větší kus prstu a kdo do mističky přidal více „kečupu“. Zároveň je cítit napětí, a tak trochu strach, protože už v průběhu první výzvy soutěž dva z nich opustili. Zažívají první stres, první krájení na rychlost, které zároveň musí být precizní. Nebo alespoň do té míry, aby uspokojilo přísné oko porotcovo.

​Z balkonu na ně shlížejí tři vyvolení, kteří si zajistili svou zástěru se jménem už v předchozích kolech. Betty, Malika a Robin. Mušketýři, kteří dokázali uhranout mlsné jazýčky Honzy Punčocháře, Radka Kašpárka a Přemka Forejta. Soucitně pozorují své kolegy a možná přemýšlí, kdo z nich bude jejich parťákem a zároveň soupeřem ve finálové TOP 16. A nebo možná přemýšlí nad tím, co by dělali oni a jak by si se třemi výzvami poradili.

FOTO:  @beatrice_ahoj

​Ukrojili by si také kus prstu při transformování celé mrkve na Julienne?

Udělali by stejnou chybu jako spousta z těch nešťastníků dole, že by krájeli pažitku prudce seshora a ne tahem, jak jim to ukazoval Radek?

A nebo by si nenechali dostatek času na vykostění pražmy královské a pak by z ní udělali tatarák, jak jedno „dílo“ okomentoval Honza?

A vlastně jim to může být úplně šumák, oni své místo na balkoně už jisté mají. Tedy – prozatím. V dalších výzvách, které tu budou dřív, než se vám ze špenátu na pánvičce stane zmoklá tráva, budou i oni muset dokázat, že zlaté karty nedostali jen tak. Že jsou mezi šestnácti nejlepšími právem a že jsou hodni bojovat o titul MasterChef Česko 2022.

Tak ahoj, zase někdy!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu MasterChef Česko

Články k pořadu MasterChef Česko

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady