Režisér o Malých láskách: Mělo by to vést k diskuzi o porodnictví

Režisér o Malých láskách: Mělo by to vést k diskuzi o porodnictví
Zdroj: TV Nova

Režisér Radovan Síbrt během natáčení řídil celý štáb, který pracoval 24 hodin denně. Jak filmování probíhalo, prozradil v následujícím rozhovoru. Unikátní dokureality série Malé lásky možná změní pohled na české porodnictví i vám!

V televizní dokureality sérii Malé lásky je možné zblízka pohlédnout na intimní okamžiky padesáti nastávajících maminek. Jak přichází na svět Malé lásky? Unikátní dokureality startuje na TV Nova už příští týden ve středu. Co o projektu v rozhovoru prozradil hlavní režisér Radovan Síbrt?
 

Co dokumentární reality show Malé lásky přináší?
To co zachycujeme, by mohlo vést ke konstruktivnější diskuzi o porodnictví. Porod jako takový, který je součástí našeho života, by se mohl projektem „odtabuizovat“. Navíc je to jeden z nejkrásnějších okamžiků našeho života.

FOTO:  TV Nova


Natáčeli jste 24 hodin denně, jak jste jako tým fungovali?
Střídali jsme se po 12 hodinách. Kompletně celý štáb se měnil každých 12 hodin. Museli jsme se stříídat jinak než porodní personál, abychom jejich střídání mohli zachytit. Já jako hlavní režisér jsem se vpodstatě přestěhoval do penzionu vedle porodnice na celou dobu natáčení. Ze začátku jsem docházel na každý porod. Většinu porodů jsem viděl na vlastní oči. Volali mi, jak maminka dorazila do porodnice.


Jak to vypadalo, když začal porod?

Od momentu, kdy maminka přijde do porodnice, pro nás začala ta pravá práce. V ostatních situacích jsme byli vždy v takovém pohotovostním režimu, kdy jsme točili situace na chodbách, v sesternách či čekárnách. Porod samotný pro nás tedy není jiný než příchod. Fáze, která vede k porodu, je ve vyprávění ještě důležitější. Samotný porod je pro nás vyvrcholení pobytu v porodnici. Nás zajímaly situace, které se dějí mezi rodiči ještě v době, kdy maminka je v první části porodu. Tam vznikaly ty zajímavé situace.


FOTO:  Nova.cz


Jaká jsou úskalí natáčení v porodnici?
Především je to o tom, že jde o hodně intimní prostředí pro rodičky a jejich partnery a vztahy s porodníky jsou velmi křehké. I pro nás bylo hodně těžké vybudovat si důvěru u personálu. Postupně se však ten vztah upevnil a na projektu je to znát. Jsme přesvědčeni, že porodnice byla vybraná výborně, celý tým se snaží, aby porod proběhl fyziologicky – a to je pro celý tým hlavní priorita.


Jaký byl asi nejhezčí moment při natáčení?
Tak těch asi byla celá řada. Vidíte, jak to každý pár utuží. Vždy začnou fungovat jako jedna bytost. A pak samotný porod, to jsou emoce hodně silné. I pro nás všechny bylo natáčení velký zážitek a doufám, že i takové dojmy si z celého projektu odnesou diváci.


Dokureality Malé lásky startuje už 23. srpna od 21:35 na TV Nova.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

EMOCE TAK SILNÉ, že i štáb plakal! Režisér projektu Malé lásky prozradil, co diváky čeká


PROZRAZENO: Porod, zásah hasičů, milostné trojúhelníky i nové lásky! Co se bude dít v Ulici na podzim?

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Malé lásky

Články k pořadu Malé lásky

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady