Kriminálka Anděl v páté sérii. Nové díly, nové postavy i legendy smíchovské mordparty

Po devíti letech se vrací oblíbená Kriminálka Anděl. Její původní tým, který se skládá z čtveřice hlavních vyšetřovatelů, se obohatí také o nové postavy.

Nová série seriálu Kriminálka Anděl bude mít šestnáct dílů. Budou plné kriminálních případů, které vycházejí z osobní či zprostředkované činnosti skutečných kriminalistů. Děj bude také obohacen o flashbacky, které připomenou určité situace z minulých sérií. Příběh bude navíc zpestřen osobní linkou jednoho z hlavních vyšetřovatelů. Kdo bude tedy v týmu Kriminálky Anděl?

Původní sestava Kriminálky Anděl

Major Oliver Hajn (vedoucí oddělení) – Marek Taclík 

Oliver v podání Marka Taclíka je vtipný a svobodomyslný, ale nenechá si do ničeho mluvit. Jeho šprýmařství je jen vnější slupka. Je bystrý, rozhodný, lehce cynický a občas i jemně pohrdavý, což vždy zakryje svým typickým humorem. Jeho silnou stránkou je výborná intuice a charakter, o který se můžou kolegové opřít. Nepotrpí si naopak na pořádek, osobní vztahy a dochvilnost.

​​Kapitán Tomáš Benkovský (zástupce vedoucího oddělení) – David Švehlík 

Tomáš, kterého hraje David Švehlík, je chytrý a talentovaný muž a v práci rád zkouší nové věci. Ke svému okolí je vnímavý a starostlivý. Život pro něj připravil různá úskalí, která zatím dokázal zvládnout. Stará se o svého nemocného otce, bývalého patologa kriminálky. V dobrém slova smyslu si jde za každou cenu za svým, rychle se učí a je charismatický. Někdy své názory až příliš prosazuje a shazuje ostatní.

Kriminálka Anděl - Helena Dvořáková, David Švehlík
Kriminálka Anděl - Helena Dvořáková, David Švehlík  |  FOTO:  TV Nova

Kapitánka Jana Chládková (psycholožka) – Helena Dvořáková 

Helena Dvořáková ztvárňuje tichou, ale schopnou Janu, která je týmový hráč. Snaží se kolem sebe všechny pochopit, ale někdy kvůli tomu zapomíná sama na sebe. Žije se svým synem Ludvíkem a partnerem, u kterého nedokáže přehlédnout jeho nedokonalosti. Je to velmi chytrá žena s vlastním názorem, nad vztahy přemýšlí do hloubky a od svého vidění nerada ustupuje. 

Nadporučík Ruda Uhlíř (analytik) – Michal Novotný 

Ruda alias Michal Novotný je na pozici analytika. Pohybuje se i v terénu a pomáhá tak operativcům při řešení případů. Kromě lásky k jídlu má také vynikající logické uvažovaní, propojí i zdánlivě nepropojitelné věci. Navzdory své pohodlnosti, kterou nechce měnit, dokáže vyhledávat v neuvěřitelném množství zdrojů informací. Je velmi přátelský a ve volných chvílích zkouší háčkovat, ale moc mu to nejde. 

Kriminálka Anděl - Marek Taclík, Michal Novotný
Kriminálka Anděl - Marek Taclík, Michal Novotný  |  FOTO:  TV Nova

Nové postavy

Kapitán Jan Souček (kriminalista) – Jiří Langmajer 

Jiří Langmajer se představí jako kriminalista Jan. Jako poctivý policista ze staré školy spoléhá na své kontakty ze Zlína, ale ty s příchodem do Prahy vyšumí. Případy nebere příliš osobně a má kladný vztah ke zvířatům. Jeho velkým neduhem je skákání do řeči. Snaží se na tom pracovat, ale zatím mu to moc nejde. 

Poručík Radim Fišer (kriminalista) – Oskar Hes 

Nafoukaného chytrolína Radima v podání Oskara Hese si v týmu příliš neoblíbí. Jako mladá a nová síla se snaží prosadit, ale tak úplně se mu to nedaří. Prezentuje se především nesmlouvavostí, drzostí a drsností. Velmi mu ale pomáhá to, že je hodně houževnatý.

Kriminálka Anděl - Dalibor Gondík
Kriminálka Anděl - Dalibor Gondík  |  FOTO:  TV Nova

Plukovník Václav Pospíšil (ředitel obvodu pražské kriminálky) – Dalibor Gondík 

Václav s tváří Dalibora Gondíka svlékl po letech uniformu a začal šéfovat kriminálce, které tak úplně nerozumí. Je to především kariérista a občas se neorientuje v práci svého týmu. Navzdory tomu je to praktik a policista tělem i duší. Jeho forma šéfování není týmu úplně příjemná, ale časem se prolomí ledy. Hlavně když plukovník zjistí, že jeho kriminálka není jen parta flákačů. 

Kriminálka Anděl - Pavla Gajdošíková
Kriminálka Anděl - Pavla Gajdošíková  |  FOTO:  TV Nova

Lucie Karasová (soudní lékařka) – Pavla Gajdošíková 

Chytrá a pohotová Lucie má velký přehled v oboru. Postava Pavly Gajdošíkové je velmi komunikativní. Někdy dokonce tak moc, že svou drzostí překračuje kompetence. Pro Lucii není smrt konec, nýbrž začátek. Toto odvětví si vybrala, protože chtěla dělat vědu, ale zároveň nechtěla být zavřená v laboratoři. 

Hana Brodská (laborantka) – Ema Businská 

Tomášova nevlastní dcera Hana (Ema Businská) je krásná a komunikativní holka. Její sociální cítění ji často přiměje se angažovat v různých neziskových aktivitách. Pracuje jako zdravotnická laborantka, ale chce si ještě dodělat medicínu. Její umíněnost jí není vždy přítelem. Když není po jejím, umí se chovat až afektovaně.

Kriminálka Anděl - Oskar Hes, Ema Businská
Kriminálka Anděl - Oskar Hes, Ema Businská  |  FOTO:  TV Nova

Vlasta Brodská (manželka Tomáše) – Lucie Štěpánková 

Vlasta (Lucie Štěpánková) je silná žena, která si nebere servítky. Co má zrovna na srdci, to hned řekne. Její vnitřní síla se projevuje tím, že ji nic nerozhází. Vydrží velkou fyzickou i psychickou bolest. I když by často potřebovala pomoct, upřednostňuje druhé. Vzhledem k tomu, že je ve znamení berana, s ní skoro nic nepohne.

Kriminálku Anděl sledujte každé pondělí už od 28. srpna na TV Nova! O týden dříve najdete díly na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Kriminálka Anděl

Články k pořadu Kriminálka Anděl

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady