Marek Taclík a David Švehlík: Jak se změnili za 15 let v Kriminálce Anděl?

Kriminálka Anděl se po letech vrátí na televizní obrazovky a s nimi i oblíbení policejní kolegové v podání Davida Švehlíka a Marka Taclíka. Ústřední dvojice se v kriminálce objevuje už od samého počátku. Od první série ale uběhlo dlouhých patnáct let! Co všechno kolegové Tomáš Benkovský a Oliver Hajn společně během čtyř sérií zažili a jak se fyzicky změnili?

Seriál s detektivními zápletkami odstartoval úspěšnou sérii moderních kriminálních pořadů zaměřených a inspirovaných reálnými zločiny. Jednotlivé případy kriminálky Anděl se sice odehrávají na fiktivní smíchovské stanici, nicméně jednotlivé dějové linky tvůrci seriálu konzultovali se zkušenými kriminalisty z reálného prostředí. Nyní se začala natáčet v pořadí už pátá řada seriálu!

Policejní protekční synáček

David Švehlík do seriálu vstoupil hned v úvodním dílu první série jako nováček Tomáš Benkovský, který je syn místního patologa. Tím si na úvod vysloužil nálepku protekčního synáčka, protože si kolegové mysleli, že se nechal zaměstnat přes rodiče. A budoucí kolega Oliver Hajn mu dává hned ze začátku jasně najevo, že takhle se mu to tedy rozhodně nelíbí. Věčně vtipného a někdy možná horkohlavého kapitána ztvárňuje také od první série Marek Taclík.

Galerie

Přátelské popichování

A jelikož si Tomáš Benkovský nenechá nic líbit, začne se s kolegou špičkovat, to ovšem netuší, že narazil na největšího vtipálka v okolí. A tak často dochází ke komickým situacím.

Nakonec na sebe nedají dopustit

Postupně se ovšem spřátelí natolik, že se za sebe postaví ve chvílích, kdy je to největší potřeba. A tak se postupně dostávají do momentu, kdy jsou schopni odhadnout reakce toho druhého a řešit situace s nadhledem a odstupem vyspělých mužů.

Jak herci vzpomínají na natáčení po letech?

Na prvním natáčení nové řady jsme hercům Davidovi Švehlíkovi a Markovi Taclíkovi pustili ukázku právě z prvního dílu. Oba se trochu ošívali a těžce se jim vzpomínalo, protože už je to přece jen pár let. Marek Taclík si dokonce téměř nemohl vzpomenout: „Pamatuji si na nějaké zážitky z Bratislavy, když se začala natáčet první řada. Ale konkrétně na to, co se dělo v dílech, diváky zklamu, jestli na to koukají pravidelně, tak to si nepamatuji.“ Podobně to měl i David Švehlík, který se po puštění ukázky pobaveně smál a podotkl skromně: „Čas je neúprosný.“

Podívejte se na první fotografie z natáčení nové řady Kriminálky Anděl!

Galerie

Připomeňte si celé série Kriminálky Anděl na Voyo! 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Kriminálka Anděl

Články k pořadu Kriminálka Anděl

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady