Kristýna Ryška o spolupráci s Davidem Ondříčkem: Nejsem jen loutka, co papouškuje text!

Herečka Kristýna Ryška hraje v nové minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje postavu Vlasty, ženy na okraji společnosti.

Jak se herečce točilo s režisérem Davidem Ondříčkem? Co na spolupráci nejvíce oceňuje a jak se jí hrají milostné scény?

Režisér David Ondříček o vaší postavě Vlastě říká, že je to starousedlice. Kdo je to za vás?

Je to žena, která žije v hájence a je na pokraji veškeré společnosti. Má staršího muže, který si jí nevšímá, ale důvod, proč se to děje, je celkem zřejmý. Ona je stržena osudem, který si sama nevybrala, a nemá sílu s tím cokoliv udělat nebo ten osud změnit. Je v takovém tahu, všechno to jen trpí a vyzobává si jen ty chvíle, které jí mohou přinést trochu potěchy.

To jsou chvíle s Josefem Hasilem. Oskar Hes řekl, že pro něj byla nejnáročnější scéna vaše společná, erotická. Cítíte to tak také?

Za mě to tak vypjaté nebylo, protože už za sebou nějaké milostné scény mám. Ale vím, že pro něj to byla první taková scéna. Já jsem ho vlastně odpanila před kamerou. Pro mě to není tak náročné, protože vnímám tělo jako nástroj a až tak moc se nestydím.

Všichni herci si velmi chválí práci s Davidem Ondříčkem. V čem je jeho režie pro herce specifická?

Práce Davida je specifická už v tom, že má přípravu, která není zvykem. Spočívá v tom, že si nás, herce, pozve ke zkoušce nad textem, kde do něj můžeme zasahovat. Tím nám poskytl důvěru, která je v téhle práci neuvěřitelně důležitá. Málokdy ji s režisérem zažívám. My jsme se před natáčením Krále Šumavy neznali. Je výborné, že David slyší naše připomínky a zapracovává je do scénáře. Je to skvělá spolupráce. Máte pocit, že nejste jen loutka, která papouškuje text, ale že si vašeho názoru někdo cení.

Minisérie Král Šumavy: Fantom temného kraje má premiéru 9. prosince na Voyo. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Články k pořadu Král Šumavy: Fantom temného kraje

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady