• Pořady
  • Kameňák
  • Rekordně krátké natáčení i problémy kvůli povodním! Co jste nevěděli o Kameňáku 4?

Rekordně krátké natáčení i problémy kvůli povodním! Co jste nevěděli o Kameňáku 4?

Na trilogii Zdeňka Trošky navazuje jeho režisérský kolega Ján Novák. Už počtvrté se diváci vydají do Kameňákova za dobrodružstvími tamních obyvatel! Co se stane tentokrát?

Pepan se stane starostou, ale rozhodně to nebude jediná věc, která mu zahýbe životem. Vilma, jeho žena, se rozhodla odejít za dcerou do Austrálie a on tak zůstane se synem Pepíkem doma sám. V patriarchátu jsou činnosti jako žehlení a vaření absolutně tabu a podle toho i domácnost vypadá. Absenci ženské ruky vycítí učitelka Vlasta a začne se kolem Pepana motat. Starosta Pepan nemá ale na nějaké baby vůbec čas, s tajemníkem Bohoušem mají plné ruce práce s obstaráváním Kameňákova a dohlížením na jeho obyvatele

Přinášíme Vám TOP 10 zajímavostí o oblíbeném českém filmu! Věděli jste to?

1. Ačkoliv se celovečerní filmy standardně natáčejí zhruba 25 dní, u Kameňáku to tvůrci stihli za dní 16!

​ 2. V době, kdy se film natáčel, zasáhly Česko rozsáhlé povodně. Pod vodou skončilo město Mělník a celý štáb musel čekat 5 dní, než voda opadne. To navýšilo celkový rozpočet filmu o dva a půl milionu korun.

3. Nebyl by to skutečný Kameňák, kdyby se něco nezvrtlo. Ve velkém stylu se odehrál hned první natáčecí den, kdy se slavnostně měla pokřtít i první klapka. Ta byla ovšem elektronická, tudíž jí napěněné šampaňské zrovna nepolichotilo a šedesát tisíc korun bylo rázem pryč...

4. Jako slepý k houslím přišel k roli sám producent Pavel Pásek. Mafiána Džoržina měl totiž původně hrát František Ringo Čech. Ten se na to „Prý ale může vybodnout!“, a protože to bylo na poslední chvíli, režisér filmu do role natlačil Páska.

​ 5. „Třikrát a dost!“ je motto režiséra předchozích dílů Kameňáku Zdeňka Trošky. Protože se jedná o čtvrtý film, režie se ujal Ján Novák. Trošku nepřemluvili ani Jiří Pomeje a Pavel Pásek.

6. Představitelka Jarmily Alice Bendová se v 57. minutě filmu dívá na Kameňák 2.

7. I další z Troškových filmů se objevil ve čtvrtém Kameňáku. Ve scéně, která se odehrává v centru města je vidět výlepová plocha, na které visí plakát na Babovřesky 7.

​8. Kameňák 4 má oproti svým předchůdcům kratší stopáž. Zatímco první, druhý a třetí díl měly kolem 100 minut, čtvrtý kousek má minut pouze 88.

9. Vždy a všude svítí slunce.

10. Ačkoliv jsme se Slováky byly jedním národem, přízvuk zkrátka člověku neodpářete. Stejně tak tomu bylo i u slovenské herečky Lucii Molnárové alias Kamilky Kohnové. Čeština jí nešla přes rty, a tak ji předabovala Ivana Korolová.

Film Kameňák 4 si můžete pustit v neděli 29. 11. ve 20:20 na TV Nova!

Sledujte české filmy online na Voyo. Nejoblíbenější nové české filmy vám zaručeně vrátí úsměv na rty. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

Tv Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Kameňák

Články k pořadu Kameňák

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady