TOP 10 z Kameňáku: Kdo si ve filmu střihl cameo?

Dnes již legendární komedie Zdeňka Trošky, která je téměř celá sestavená z bezpočtu fórů a vtipů, i po letech nepřestává diváky bavit! Ve své době patřil Kameňák k nejúspěšnějším českým filmům. Víte, kolik milionů snímek vydělal?

Děj filmu se odehrává v typickém českém městečku, kde ve svém neměnném rytmu žije celá řada typických českých postav. Hlavními hrdiny filmu jsou Novákovi. Spořádaný život městečka naruší nečekaná událost – z Anglie do Kameňákova přijede šlechtický pár, kterému v rámci restituce byl navrácen místní zámek. A to se teprve začnou dít věci!

Víte, který herec se objevil ve filmu Kameňák po jedenáctileté herecké přestávce? A ve které scéně ve filmu můžeme vidět režiséra Zdeňka Trošku? Čtěte TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ filmu Kameňák:

1. Celovečerní film složený ze samých vtipů chtěl již v 70. letech natočit Oldřich Lipský. A o tuto představu se podělil se začínajícím režisérem Zdeňkem Troškou. Lipský později od tohoto nápadu odstoupil a Troška řadu let usiloval o realizaci projektu.

FOTO:  Archiv TV Nova

2. Ve scéně, kdy Kohn v lékárně kupuje jed pro svou tchyni, můžeme vidět, že celá výloha u pokladny je vyložena krabičkami s viagrou.

3. Ve filmu si menší cameo střihl i režisér snímku Zdeněk Troška. A to ve scéně, kdy policie zastaví auto řízené psem.

4. Ačkoliv se děj filmu odehrává během několika týdnů, celou dobu je slunečno. Ani jednou nezapršelo.

5. Představitelka staré Kropáčkové (Anna Vejvodová) se k roli dostala čirou náhodou. Jednou v samoobsluze potkala režiséra Zdeňka Trošku a požádala ho o autogram. Režisér zrovna hledal někoho pro tuto hodně charakterní postavu, a tak jí roli nabídl. Takže svou první roli Anna Vejvodová dostala až v 78 letech. 

FOTO:  Archiv TV Nova

6. Libor Janda ztvárnil ve filmu hned dvě role – roli Adama a roli Evy. Aby se tyto postavy maximálně odlišovaly, byly předabovány – Adama namluvil Michal Jagelka a Evu Martina Menšíková (a pěveckou partii nazpívala Jolana Smyčková).

7. Kameňák je jediným filmem, kde se na place sešli manželé a herci z povolání Jan Skopeček a Věra Tichánková. Stalo se tak poprvé za 60 let jejich filmové kariéry.

8. Tento snímek se stal filmovým návratem herce Broňka Černého, který před natočením Kameňáka před kamerou nestál dlouhých jedenáct let (naposledy se objevil v trilogii Slunce, seno,...).

9. Film vydělal přes 33 milionů Kč.

Galerie

Bláznivou komedii Kameňák sledujte v neděli 16. ledna od 20:20 na Nově nebo v repríze 23. ledna od 15:20 na stejném kanále. 

Sledujte české filmy online na Voyo. Nejoblíbenější české komedie vám zaručeně vrátí úsměv na rty. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Kameňák

Články k pořadu Kameňák

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady