Náročné natáčení zvládla mladá herečka na jedničku! Jaký má vztah s maminkou z Jitřní záře?

Natáčení minisérie Jitřní záře probíhalo z velké části v polorozbořené chalupě. Nejenom kvůli tomu nebyly podmínky vždy úplně ideální. Některé scény jsou navíc velmi emočně vypjaté. I pro dospělé herce to bylo mnohdy dost náročné. Jak si s tím poradila herečka Mia Banko, která ztvárňuje v příběhu malou Jitřenku?

„Všechny děti, které jsem v Jitřní záři měla, tak jsou skvělé. Skutečně plakaly, vžívaly se do těch situací,“ říká herečka Petra Bučková, která hraje maminku Jitřenky. Hned na první pohled je vidět, že si s Miou vytvořila pěkný vztah, což se promítlo i do konečného výsledku. „Vždycky když nějaká ta smutná scéna skončila, tak jsme hrozně blbnuli, abychom se z toho dostali.“

FOTO:  TV Nova

Jeden z vyhrocenějších okamžiků je ten, kdy Jitřenka utíká ze školy, protože ji ostatní spolužáci šikanují kvůli jejímu jménu a rodině. I malá Mia ví, že něco takového není v pořádku. V jiné scéně zase prvorozená dcera alternativních rodičů trpí zažívacími potížemi. Mladá herečka se ovšem chovala jako profesionálka a všechno to zvládla na jedničku. I když se musely některé situace natáčet na vícero pokusů.

Představitelka Jitřenky v minisérii také přišla do kontaktu s užovkou. Ačkoliv není jedovatá, stejně z ní mají často lidé strach. Mia si však natáčení s tímto neobvyklým zvířátkem užívala. Dokonce se ani nebála na ni sahat. „Byla roztomilá,“ rozplývá se nad užovkou v rozhovoru. Úplně ze všeho nejvíce se jí však líbilo natáčet scény, ve kterých cvičí jógu. Problém neměla ani s texty, a to jich nebylo zrovna málo. Před natáčením se je poctivě učila se svou skutečnou maminkou.

Co dalšího musela Mia při natáčení Jitřní záře zvládnout? A jak věrohodně působí její postava? O tom se můžete přesvědčit sami na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Jitřní záře

Články k pořadu Jitřní záře

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady