Herec Filip Blažek se ran nebojí! Chystá se do ringu?

Herec Filip Blažek se nikdy nevyhýbal kaskadérským kouskům. Sám má adrenalin rád. A i rvačky před kamerou ho baví. Proto se už spoustu let věnuje kontaktním sportům. A hlavně thajskému boxu. Šel by si poměřit síly do ringu?

Filip Blažek momentálně hraje v Jedné rodině především tátu od rodiny, ale také trenéra parkouru. A jak sám říká, být mladší, právě parkour by ho rozhodně bavil. „Samozřejmě za našich mladých let tyhle věci nebyly, ale umím si představit, že zrovna tohle by mě lákalo, tahle zvláštní gymnastika ulice, akrobacie a já nevím, co všechno tihle kluci předvádí. Protože se na to fakt hezky kouká. A ještě o to víc, když je to pak využité v nějakých akčních filmech. Když vidíte, je to skvostné. A já to obdivuju," vysvětluje Blažek.

Rvačky Blažka baví

Stejně tak má ale rád i všechny další kaskadérské kousky. Jako třeba rvačky. „Proto koketuju už mnoho let s pár kontaktními sporty. Ale spíš z toho důvodu, aby se člověk udržoval, protože to se nedá říct, že by to člověk skutečně dělal, když se potom doopravdy nepere a nemá nějaké závody. Ale umím si to představit. Bavilo by mě to. Kdyby mě to všechno přišlo o třicet let dřív, bylo by to skvělé. Teď na stará kolena jsem si vymyslel fakt takové kraviny," směje se Filip.

Šel by do ringu?

Na to, aby se šel s někým oficiálně utkat do ringu, už je ale podle něj pozdě. „Samozřejmě že bych si to zkusil, ale nevím, jestli bych sám sebe dokázal stoprocentně přesvědčit. Jak ti kluci musí jít totálně přesvědčení do toho ringu s tím, že je jasné, že toho druhého rozsekají. Nevím, jestli bych tuhle stoprocentní mysl dokázal mít," říká Blažek.

Když se to zvrtne...

I když si natáčení kaskadérských kousků Blažek užíval, přiznává, že pak člověk stejně pochopí, že je to trošku hazard. „Přece jenom ti lidé k tomu určení a zaplacení, ti vědí přesně, kde je ta hrana. Nebo alespoň většinou. Samozřejmě že mě baví dělat ty rvačky, ale občas se někdo zapomene, nebo to dělají lidi, kteří nejsou kaskadéři, takže vás někdo začne opravdu tlouct. To se mi stalo párkrát. Tak říkám: ,Tak teď já, jo? Řekl ti někdo, že je to jako?' Takové věci se občas stávaly," popisuje herec.

Není to sranda

Kupodivu nejriskantnější věcí pro Blažka bylo natáčení, při kterém řídil auto, ze kterého vyskakovali lidé za jízdy. „To bylo takové asi nejvíc vošajstlich. Protože vybrat to místo a tu správnou rychlost, toho jsem se skutečně bál, abych někoho nezrakvil. A nebyli to kaskadéři, byli to herci ještě navíc," dodává herec. Teď už by do více náročných kousků šel jenom výjimečně. „Navíc jsem nedělal za poslední dobu nic tak pro mě hezkého, milého a blízkého, že bych dokázal spadnout z baráku do krabic nebo něco takového. To bych asi jen tak neudělal. Ono přece jenom zase taková sranda to není. A když se blbě rozpoložíte do těch krabic, tak si stejně dáte na tlamu. A v tomhle věku, aby mě přece jenom někdo posbíral, nebo smetl někam, abych nepřekážel," směje se Blažek.

Další díl seriálu Jedna rodina sledujte v úterý 14. března od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady