Carmen Mayerová o vztahu s Kostkou a dětech: Kdy to nebylo jednoduché?

Herečka Carmen Mayerová vychovala čtyři děti. Dvě vlastní a dvě nevlastní. I když to po tragické nehodě bývalé manželky Petra Kostky nebylo jednoduché, děti pro ni byly vždy na prvním místě. Chtěla, aby všechny vždy věděly, že tu pro ně je a bude za všech okolností. Momentálně hraje v seriálu Jedna rodina, ve kterém mají právě děti a jejich pohled na svět velký prostor.

Carmen Mayerová hraje v seriálu Jedna rodina Hraběnku, tedy starší dámu, která se ocitla v domově seniorů. Svou rodinu má v cizině, ale chce žít v ČR, protože to tady zkrátka miluje. Ačkoliv je v luxusnějším domově, Carmen si takový život úplně představit nedokáže. „Jak říkám s oblibou svým dcerám, vnoučatům a pravnoučatům, radši mě trhněte mezi dveřmi, než abych někde…“, směje se Mayerová, i když uznává, že domov seniorů, ve kterém se natáčí, je moc hezký. Líbí se jí tam, kvůli natáčení v něm tráví hodně času. „Sama za sebe bych ale radši chodila po svých a byla ještě užitečná,“ dodává herečka.

Carmen Mayerová

Jako Hraběnka se ujala role učitelky francouzštiny. Doučuje obě Klářiny děti a Vaška. Kolik ale ovládá jazyků sama herečka? „Pozor, já neovládám, já se domluvím. Vyrůstala jsem v tom francouzském prostředí, protože u nás doma se mluvilo francouzsky, německy a španělsky. Ale že bych ovládala francouzštinu, to v žádném případě. Domluvím se, lehké texty mohu číst a velmi dobře rozumím, to možná víc, než mluvím, protože nemám tu praxi samozřejmě, ale v žádném případě neovládám,“ vysvětluje Mayerová.

Začátky s Petrem Kostkou

Když si s manželem Petrem Kostkou začínali, oba si do vztahu přivedli děti z bývalých partnerství. Carmen znala děti Petra ještě v době, kdy byla jejich maminka naživu, protože se znaly a měly dobrý vztah. I když měli totiž Mayerová a Kostka děti s jiným partnerem, jejich začátek vztahu nebyl důvodem k rozvodu. Oba už měli svou minulost vyřešenou. „Takže jsem holčičky znala a brala jsem si je na víkend. A Katka zase bývala u nich, když byly děti malé,“ vzpomíná herečka.

​​Chvíle po tragédii

Po tragické smrti bývalé manželky Petra to pro nikoho nebylo jednoduché. „Nechtěla jsem se dětem nějak vnucovat a být nějakou náhradní matkou nebo matkou za každou cenu. Chtěla jsem pro ně být člověkem, který pro ně bude existovat na celý život. Někdo, na koho se mohou spolehnout a kdo tu pro ně vždycky a za všech okolností bude,“ popisuje Mayerová nelehké chvíle. A to se jí bezpochyby povedlo. Zásluhou dětí se Mayerová s Kostkou i vzali. „My jsme ani nějak nepřemýšleli, že by hned měla být svatba. O tom jsme se nebavili. A ano, děvčátka (Zuzka, Helenka i Katka) všechna říkala‚ kdy to bude, kdy bude svatba, kdy bude miminko. Pak se všechno stalo. Pak vlastně přišla Terezka,“ směje se Carmen.

Děti na prvním místě

Je jasné, že témata, která se řeší v Jedné rodině, jsou herečce blízká. Ona sama doufá, že seriál i někomu pomůže. „Bylo by dobře, kdyby to bylo inspirativní. V tom smyslu, že by leckterý tatínek a leckterá maminka se takzvaně chytili za nos a řekli si, jestli je tohle správná cesta. Co mě vždycky na těch všech záležitostech nejvíc trápí, je, že si dva něco vyřizují a nezajímá je to dítě. A pro nás, vzpomínám si velmi dobře, opravdu byly prvotní děti. Co si myslí, jak se cítí,“ podotýká Mayerová.

Další díl seriálu Jedna rodina sledujte v úterý 28. února od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady