• Pořady
  • Jedna rodina
  • Historky z jeviště: Jak napálil Pavel Zedníček v divadle Jiřího Bartošku?

Historky z jeviště: Jak napálil Pavel Zedníček v divadle Jiřího Bartošku?

Herec Pavel Zedníček má za sebou nepřeberné množství filmových, seriálových i divadelních rolí. Mezi všemi je známý jako Čmaňa a herečtí kolegové ho ani jinak nenazvou. Jak vlastně tahle přezdívka vznikla? A s čím nachytal svého kamaráda a kolegu Jirku Bartošku?

Přezdívka Čmaňa už je s Pavlem Zedníčkem spojená léta letoucí. Většina lidí, a to ani jeho hereckých kolegů, netuší, kde vlastně tohle oslovení vzniklo. Bylo to prý už dávno na JAMU, kde se svými spolužáky zkoušeli představení...

Jak vznikla přezdívka Čmaňa?

„Najednou Bolek říká 'Čmaňo, pojď sem'. Tak jsme všichni koukali, on koukal na mě, jakože to jsem já,“ vypráví Zedníček. Miroslav Donutil se proto Bolka zeptal, proč mu říká Čmaňo, a na to Bolek překvapivě reagoval: „Vždyť se na něj podívej, to je celá Janžurová,“ řekl tehdy. A co má Janžurová společného se Čmaňou? To nikdo netuší, ale přezdívka se Pavla drží až dodnes. „To nemá žádnou logiku, ale od té doby jsem Čmaňa. Mí rodiče byli staří Čmaňovci a ségra je Čmaňovka. Od JAMU jsem zkrátka Čmaňa,“ směje se Zedníček.

Jaké známé herečky ho učily líbat?

Na JAMU se seznámil také s Janou Švandovou a Eliškou Balzerovou. „My jsme se potkávali, protože Pavel byl takový benjamínek a my jsme ho s Eliškou Balzerovou učily líbat,“ práskla na Zedníčka Švandová. 

Tajný plán

Zedníček ale prozradil další z nezapomenutelných zážitků z divadla. I když si Zedníčka bez kníru málokdo umí představit, kvůli roli ho musel jednou oholit. „Hráli jsme jedno představení Don Juana. Jirka Bartoška v hlavní roli. A já říkám, holky, nalepte mi kníra a já uvidím, jestli kluci poznaj, že je to nalepené nebo ne,“ vzpomíná Zedníček, se kterým v představení hráli také Karel Heřmánek, Jiří Bartoška, Miroslav Dlouhý nebo Ondřej Pavelka. A nikdo si ničeho nevšiml.

Jak nachytal Jiřího Bartošku?

V jedné scéně mu střídavě dávali Jiří Bartoška a Ondřej Pavelka facku, a právě téhle příležitosti Zedníček využil. „Jak jsem se otáčel na toho Barťáka, tak jsem si ho strhnul. Barťák se vyděsil, co to je, a pak mi říkal 'Čmaňo, prosím tě, už nikdy si nedávej oholit kníra, vypadáš jako ...,“ popisuje Zedníček a ostýchá se nahlas vyslovit, jak ho Jiří Bartoška nazval. 

​Aktuálně můžou diváci Pavla Zedníčka vídat každé úterý v seriálu Jedna rodina, kde hraje rockera dědu Boba. A jak sám říká, natáčení v tomto seskupení si doopravdy užívá. Seriál Jedna rodina můžete sledovat na Voyo, nebo každé úterý ve 20:20 na TV Nova.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady