• Pořady
  • Jedna rodina
  • Vybral jsem si herecké obsazení snů! Na čem režisérovi Jedné rodiny nejvíc záleželo?

Vybral jsem si herecké obsazení snů! Na čem režisérovi Jedné rodiny nejvíc záleželo?

Režisér Dan Wlodarczyk se po dramatickém příběhu Jitřní záře vrhl na žánr z jiného soudku. Seriál Jedna rodina přinese spoustu humorných situací, ale nějaké ty dramatičtější scény chybět také nebudou. Scénář režiséra ohromil. Proto neváhal a pustil se do příběhu tří rodin, kterým osud propletl životní cesty.

Jestli má Dan Wlodarczyk z něčeho ohromnou radost, je to právě herecké obsazení, které si mohl vybrat. „Takže to je vlastně moje herecké obsazení, které musí sedět k těm rolím, ale je to herecké obsazení snů. Měl jsem tam většinou z 80 % kamarády, lidi, se kterými už jsem točil a se kterými se mi dělalo perfektně," říká režisér a netají se tím, že mu jako první v hlavě vyskočili Pavel Zedníček, Tereza Kostková a Filip Blažek.

Co bylo pro režiséra nejdůležitější?

Pro Wlodarczyka je vždy hlavní, aby byly dobré scénáře, a ty mu v tomto případě přišly perfektní. „Druhý bod, který pro mě byl důležitý, že to má komediální charakter, je to psané s nějakým nadhledem, má to takový lehčí styl a není to žádná trága. To znamená, že to je žánr, který jsem zatím ještě moc nedělal, a to mě hodně zajímalo," vysvětluje.

Zábava na place

„Na tom natáčení té komedie jsou vtipné akční scény, takové atrakce, když tam omylem někdo na někoho skočí. Takže zábavné bylo natáčení s Adamem Mišíkem a s Tomínem Jeřábkem, když se domnívá, že v baráku jsou zloději. A ve skutečnosti je to dcera, která tam přišla souložit s Adamem Mišíkem," vzpomíná na natáčení Wlodarczyk.

Vtipné okamžiky se ale neodehrávaly jenom při natáčení, ale také mezi samotnými záběry. Podle slov režiséra se všichni na place neustále chechtali a žertovali. „Vtipné jsou scény s Pavlem Zedníčkem, jak on tam vždycky něco huhlá, přehazuje si slovosledy a věty. Tak tam vznikají občas komické situace. Hraje zlobivého rockového dědečka, tak tam má občas takové etudy, že jsme se váleli na place," dodává Wlodarczyk.

Premiéru nového rodinného komediálního seriálu Jedna rodina sledujte v úterý 3. ledna od 20:20 na TV Nova. Nebo už teď na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady