Vášnivý sex, ztráta iluzí i Alzheimer. Scenáristka Lucie Konečná o seriálu Jedna rodina!

I když jde často o nervy, hlavní je neztratit hlavu – ať už bydlíš s kýmkoliv a kdekoliv. Tak vystihla autorka námětu a scenáristka Lucie Konečná seriál Jedna rodina, který bude diváky bavit na obrazovkách TV Nova už po Novém roce. Jak se zrodila myšlenka na seriál s touto tématikou?

Tři rodiny, střídavá péče a radosti i strasti každodenního života. To budou řešit hlavní hrdinové seriálu Jedna rodina v podání Terezy Kostkové, Filipa Blažka, Zuzany Vejvodové, Tomáše Jeřábka a Bereniky Kohoutové. Maminku Zuzany Vejvodové si zahraje Eva Holubová a tátu Filipa Blažka Pavel Zedníček.

Jak vznikl nápad na napsání seriálu Jedna rodina?

Prvotním impulsem k napsání seriálu o střídavé péči byla naše babička s Alzheimerem, kterou máme ve střídavé péči. Původně jsem chtěla psát o střídavce seniora, ale přišlo mi to málo, navíc ty situace se stále opakují a hází to „málo materiálu“. Pak se kolem mě začaly množit rozvody a kamarádky často zvolily střídavou péči. Takže jsem měla informace a hlavně emoce z první ruky. To už nešlo nesepsat!

Jak se bude seriál střídavé péči věnovat? Kam až nechá diváka nahlédnout?

Střídavá péče není pro každého, a pokud je soudně nařízená, může se z ní stát i peklo. My ale píšeme příběh, ve kterém dospělí mají dost rozumu na to, aby se snažili poskytnout svým dětem co nejlepší domov. Vlastně domovy dva. To ale neznamená, že je to červená knihovna. Jen se na naše hrdiny snažíme dívat s pochopením a humorem. Každý z nich prožívá něco jiného: hledání partnera, nedostatek peněz, ztrátu iluzí, pubertu, nesnáze s podnikáním, vášnivý sex, radost z dětí. Divák bude mít občas pocit voyera, protože ho necháme nahlédnout i do výsostně soukromých situací.


V Jedné rodině se objevuje i dost dětských rolí. Jak jste k nim přistupovala?

Velké plus vidím v tom, že děti tu nefungují jako „doplněk“, ale mají vlastní dramatické linky. Právě ony jsou často hybateli děje a dospělí místo sebe řeší jejich problémy.

A jací naopak budou seriáloví rodiče?

Chceme divákům ukázat ten šťastnější model střídavé péče, který funguje. Naši rodiče totiž pochopili, že pokud chtějí mít šťastné děti, musí potlačit svá ega a spolupracovat. Bez toho to nejde.

Měla jste „v merku“ nějaké herecké představitele? Psala jste někomu roli na míru?

Na hereckém obsazení jsme od začátku spolupracovali s režisérem i producenty, takže můžu říct, že máme snový cast. Při psaní jsem v roli Karla viděla Tomáše Jeřábka – a on ji skutečně hraje. To se málokdy povede. Když můžete někomu psát přímo na tělo, je to pro autora velká pomoc a radost.

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady