Pavel Zedníček o natáčení s malými dětmi: Jeden hotový herec, další časovaná bomba

Pavel Zedníček hraje v novém seriálu TV Nova dědu Boba. Děda Bob to rozhodně nemá lehké – domů se mu vrátil syn i s mladší partnerkou a malým miminkem. Jak se herci natáčelo s malým Mikešem? A jaké to bylo v porovnání s Voyo minisérií Jitřní záře, kde také točili s malým dítětem? Pusťte si video, nebo přečtěte rozhovor.

Říká se, že nejtěžší je natáčení s dětmi a se zvířaty. Pavel Zedníček by o tom mohl vyprávět své...

Pavle, vy v Jedné rodině hrajete dědu Boba. Jak byste ho charakterizoval?
Pavel Zedníček: Je to starej rocker, má rád starý skupiny, Stouny (The Rolling Stones pozn. red.), AC DC.

V seriálu tráví hodně času u gramofonu, jak to máte s hudbou vy?
Pavel Zedníček: No, jak vidím dneska ty mladý, jak jim ty sluchátka trčí z uší a jdou přes křižovatku a málem je přejede auto, tak to nedělám. Ale občas si muziku pustím a poslouchám, ale že bych byl fanda vyloženě jedné kapely, to ne.

Postavil jste se někdy za DJský pult? Třeba i na soukromé akci?
Pavel Zedníček: Jedině na Moravě v nějaké cimbálovce, jinak diskoška ne.

Ten seriál je hlavně o střídavé péči, jaký na ni máte názor vy?
Pavel Zedníček: Tak to je život, no. Když se tohleto stane, tak se ta rodina musí dát dohromady a pomáhat jeden druhému.

Myslíte si, že se to v seriálu řeší správně? Je to funkční způsob?
Pavel Zedníček: Já jsem takovej ten dědek, ale vlastně pozor, mně se nesmí říkat dědek, já jsem Bob. On je tam ten malej Mikeš, teda on se jmenuje Lukáš, ale pro nás je to Mikeš. Ten je skvělej, jemu je sedm měsíců a už je to hotovej herec! Co potřebujeme, tak to odehraje. To je strašně hezký a já jako dědek se o něj rád postarám. V té rodině musí být vždycky někdo, kdo řekne: „No jo, tak já ho pohlídám.“ A potom ho to začne i bavit, takže si myslím, že to takhle má bejt.

Vám se s tím miminkem navrátil domů i dospělý syn, který přivedl mladší partnerku. Dokázal byste si představit, že byste takhle fungoval? Jste v poměrně malém bytě…
Pavel Zedníček: No, určitě to ještě nebude jednoduchý. Mladý, starý, do toho ještě děcko… bude veselo!

Nedávno jste hrál v minisérii Jitřní záře, tam jste také hrál dědečka. Bylo to také větší drama – co vám vyhovuje více? Drama, nebo komedie?
Pavel Zedníček: Zajímavé je oboje. Jednou si zahrajete tak a podruhé takhle, ale spíš se přikláním k tomu, že ten život není jednoduchej a když si ho umíme udělat hezkej a jde to s úsměvem, tak je to lepší. V Jedné rodině máme toho Mikeše, toho si vezme produkční, já si ho vezmu, nebo někdo jinej a ohlídaj ho, on jenom tak kouká – ten je skvělej. Tamtu holčičku, když jsme vzali od maminky v Jitřní záři, ta začala plakat, to nešlo točit, to bylo šílený.

Celý rozhovor s Pavlem Zedníčkem si pusťte ve videu

Nový rodinný komediální seriál Jedna rodina můžete sledovat od 3. ledna na TV Nova. Nebo o týden dříve na Voyo!  

 

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady