V Jedné rodině hraje úzkostlivou matku: Jak Berenika Kohoutová vychovává dceru ve skutečnosti?

Herečka Berenika Kohoutová si v seriálu Jedna rodina zahraje manželku Filipa Blažka a novopečenou maminku, která nemá své emoce ještě úplně pod kontrolou. Berenika v osobním životě přistupuje k výchově spíše volnomyšlenkářsky a nechává věci plynout, než aby vytvářela pevný, neměnný řád. Jak to měla ona sama v dětství a co jí nejvíce vadí?

Mateřství dá někdy pořádně zabrat. Zvláště když jste novopečená maminka, která se se vším teprve seznamuje a oťukává. A tak se může snadno stát, že nemáte věci tak úplně pod kontrolou, jak byste si představovali. Stejně jako Norika.

Bereniko, jak byste popsala postavu Noriky?

Norika je čerstvá matka, takže má spoustu smíšených pocitů a emocí. A asi trošku inklinuje k úzkostlivosti.

 A podobáte se jí v něčem?

Já myslím, že předtím, než byla těhotná, nebo než měla to dítě, tak byla asi bezstarostná, trochu od rány. I proto se s ní možná Filip dal dohromady. Já asi tyhle rysy také trochu vykazuju, ale co se týče mateřství, v tom jsem nikdy moc úzkostlivá nebyla a naštěstí jsem neměla ani žádné problémy s psychózami. Takže tohle mě minulo.

Jak vy tedy k mateřství a k výchově přistupujete?

Nijak. Tak nějak přirozeně. Já prostě výchovu nesnáším a nejradši bych nikoho vůbec nevychovávala, ale asi se to trochu musí.

Takže jak to teď u vás doma funguje?

Naše dcera je ve věku, kdy si přesně určuje hranice, takže jako rodiče bychom jí měli říkat, co se dělá, co nedělá, co se dělat smí a co se nesmí, zakazovat jí různé věci. A mě to hrozně nebaví. Já bych jí nejradši všechno dovolovala. Dokud neohrožuje jiné lidi a nechová se hrozně, tak se snažíme ji moc nekorigovat. Ale samozřejmě například čištění zubů a mytí se snažíme dodržovat, i když jsou kolem toho šílené scény.

Měla jste to takhle i vy, když jste byla malá?

Já myslím, že určitě jo. Samozřejmě si nepamatuju, když mi byly dva až tři nebo čtyři roky, to nevím, ale jak znám svoji mámu, tak to asi bylo dost podobné.

Jaký máte názor na střídavou péči?

Hodně záleží na povaze dětí. Některé to mohou dát, některé to nemusejí dát. Což se nemusí projevit hned. Ale jak už jsem sama rodič, tak vím, že stejně děti potom všechno rodičům vyčtou, takže to je jedno. Cokoliv uděláte. Když se nerozvedete, tak jste měli doma dusno, pokud se rozvedete, tak jste se rozvedli. To je těžké, no. Já bych to spíš posuzovala individuálně než obecně.

Vy v seriálu žijete společně s tchánem. Dokázala byste si to představit i v reálném životě?

 Ne. Myslím si, že i s nejlepší kamarádkou na život a na smrt jako fakt ne. To prostě není zdravé.

Co si myslíte, že může seriál divákům předat?

Hodně lidí se potýká se střídavou péčí a problémy, které plynou z rozchodů a rozvodů. Často to dává vzniknout vtipným situacím, i ne až tak vtipným situacím, takže se v tom může hodně lidí najít. To mi na tom přijde nejpřitažlivější.

Nový rodinný komediální seriál Jedna rodina můžete sledovat od 3. ledna na TV Nova. Nebo o týden dříve na Voyo!

Sdílet

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady