• Pořady
  • Jedna rodina
  • Děti by neměly odnášet rozepře dospělých. Jak to měla herečka Zuzana Vejvodová?

Děti by neměly odnášet rozepře dospělých. Jak to měla herečka Zuzana Vejvodová?

Herečka Zuzana Vejvodová se vrací na obrazovky TV Nova! Už na začátku nového roku se bude coby rozvedená maminka dvou dětí potýkat se změnami, které jí obrátí život na ruby. Jak ona sama řešila s bývalým partnerem péči o dítě?

Zuzana Vejvodová si v novém komediálním seriálu Jedna rodina zahraje Kláru. Podle jejích slov se jedná o velmi pečlivou a milující maminku, která je možná trochu moc úzkostná. Ale která maminka není, že? „Vždycky se snažím v té postavě najít něco, čemu budu rozumět a co se dá považovat za kladné vlastnosti. Tohle myslím, že k rodičovství a jejímu mateřství, které je pro ni asi nejdůležitější, patří, popisuje Vejvodová. 

Jak to měla s bývalým partnerem?

Příběh svede dohromady tři rodiny, kterým osud vzájemně propojil cestu. A důležité bude především to, jak zvládnou plánovat střídání a přebírání dětí. Sice žiju se svým mužem, ale dítě mám s bývalým partnerem. Nicméně my jsme to nikdy nemuseli řešit přes úřady nebo soudy a na všem jsme se moc fajn domluvili. Takže znám tenhle model jenom v rámci nějaké velmi slušné a férové dohody mezi dvěma lidmi. A tohle to je taky věc, kterou si moc nedovedu představit, vysvětluje Zuzana s tím, že střídavá péče může mnoha lidem vyhovovat, ale taky nemusí. Zkrátka na to neexistuje univerzální odpověď. 

Nejdůležitější je blaho dětí

Myslím si, že to platí obecně, ať už ve střídavé péči, nebo v jakémkoliv vztahu dvou bývalých partnerů, pokud spolu mají dítě, tak je jednoznačně nejdůležitější, aby ten vztah mezi nimi byl na nějaké nejlépe kamarádské úrovni, aby ty děti nezažívaly stres z nějakého vztahového napětí mezi těmi lidmi. Myslím si, že jim tohle ubližuje nejvíc, dodává herečka.

Seriál Jedna rodina  |  FOTO:  TV Nova

Velmi těžká situace

Klára se bude ocitat v nelehkých situacích, a to jak v rámci vztahů, tak i financí. Není to pro ni úplně snadné, protože ona jediná z toho páru zůstala sama, ostatní mají nové partnery. To je fakt těžká situace, takže asi ne vždycky je člověk připraven a dobře naladěn, aby ty veškeré situace s bývalým partnerem nebo jeho novou rodinou zvládal bez konfliktů a na jedničku, podotýká Zuzana.

Seznamka

Seznamky jsou v dnešní době častým způsobem, jak se lidé dávají dohromady. Jinak tomu nebude ani v případě Kláry. V tom se ale se svou postavou Zuzana rozchází, protože s ničím takovým sama zkušenost nemá. Asi je to taky relevantní možnost, jak se seznamovat a určitě to spoustě lidem vyšlo. Já bych se bála, měla bych asi pocit, že ta anonymita a možnost o sobě navykládat cokoliv je tak veliká, že bych do toho asi nešla nikdy, říká Vejvodová.

A
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady