Pochopil jsem, že si nemůžu hrát na tatínka. Jak to měl Tomáš Jeřábek s nevlastním synem?

Tomáš Jeřábek je dalším z hvězdných herců, kterého budou moci diváci sledovat od ledna příštího roku v seriálu Jedna rodina. Jak prozradila scenáristka Lucie Konečná, role Karla Tejkala byla psaná Tomášovi přímo na tělo. A dokonce, i některé životní situace se prolínají se zkušenostmi z osobního života herce. I jeho totiž čekalo nesnadné sžívání se synem jeho současné manželky. Co Jeřábek prozradil?

Herec Tomáš Jeřábek se představí v novém seriálu Jedna rodina jako Pavel Tejkal, současný partner Petry coby Terezy Kostkové, starostlivý tatínek a profesor biologie.

Osobní bublina

"Já o něm trošku říkám, že má takovou mírnou autistickou poruchu. Ono je to trochu zavádějící a pan režisér s tím nesouhlasí. Ale on si žije v takové své bublině, má rád svoji práci, má rád biologii a do toho, bohužel pro něj, musí řešit i spoustu věcí okolo," popisuje Tomáš Jeřábek svou roli s tím, že Karel má zkrátka rád svůj život a tu svoji bublinu a ve chvíli, kdy mu ji někdo naruší nebo z ní musí vystoupit, je z toho nešťastný.

Krušné začátky s nevlastním synem

Karel Tejkal si v seriálu musí najít cestu k nevlastnímu třináctiletému synovi. Stejnou situací si Tomáš Jeřábek procházel i v osobním životě. Když se totiž nastěhoval ke své současné manželce, její syn byl přesně ve stejném věku. „Pro mě to byla obrovská zkušenost a jsem za ni doteď rád. Bylo to hodně náročné až do té doby, kdy jsem pochopil, že si nemohu hrát na tatínka, ale že mám být spíše tím starším kámošem. A až v tu chvíli to začalo fungovat,“ vypráví Jeřábek.

FOTO:  TV Nova

Manuálně zakletý

Se svou postavou toho má ale Tomáš Jeřábek společného mnohem více. Karel má totiž, jak se říká, daleko víc v hlavě než v rukách, a jako o kutilovi o něm rozhodně mluvit nemůžeme. „Mám to úplně stejně s tím rozdílem, že já toho v hlavě moc nemám. Já o sobě tvrdím, že jsem manuálně zakletý,“ směje se herec.

Osminohý mazlíček

O koho ale pečuje Karel se vší láskou, to je jeho osminohý mazlíček, na kterého nedá dopustit. „Všichni z toho měli velkou hrůzu, jak na to budou herci reagovat, ale já se naštěstí pavouků neštítím. Úplně jiný případ jsou pro mě ale hadi. S pavouky je to u mě dobré. Představa, že bych měl sklípkana držet v ruce, se mi úplně nelíbí, ale i to bych asi zvládnul,“ popisuje Tomáš. Jaké vtipné i dramatické chvíle čekají Tomáše Jeřábka coby Karla Tejkala?

Seriál Jedna rodina můžete sledovat po Novém roce na TV Nova!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady