• Pořady
  • Iveta
  • Štaidl byl táta-manažer: Jak si jej pamatují jeho děti a Ondřej Brzobohatý?

Štaidl byl táta-manažer: Jak si jej pamatují jeho děti a Ondřej Brzobohatý?

Vztah Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla byl ústředním tématem pokračování úspěšně minisérie Iveta, ale i důvodem, proč se divákům pravidelně zvedal tlak. Ladislav Štaidl se v něm totiž ukázal jako silně dominantní typ, který často kolidoval s jemnou povahou Bartošové.

Jak Štaidla viděla vlastní rodina, režisér či jeho představitel, který se se skladatelem dobře znal? 

Táta manažer

„Ladislava vnímám stejně, jak ho popisovaly jeho vlastní děti, které o něm s láskou, s absolutní láskou mluvily jako o tátovi-manažerovi. Jsou první, kteří potvrdí, že jejich otec byl člověk, který dělal věci tak, jak bylo potřeba,“ řekl režisér minisérie Michal Samir, který je už od první série v kontaktu s rodinou Ivety Bartošové i Ladislava Štaidla. „Z mého pohledu Ivetu miloval a svůj život vedl tak, jak on považoval za správné.“

Ladislav Štaidl chtěl, aby se Iveta Bartošová naplno věnovala pouze mateřství.  |  FOTO:  TV Nova

​Iveta Bartošová se s Ladislavem Štaidlem seznámila v roce 1986 a jejich pracovní vztah brzy přerostl v osudovou lásku. Skladatel si vzal Ivetu pod křídla a brzy se začal projevovat nejen jako otec, ale i partner-manažer.

Jejich vztah nemohl být vyrovnaný

V době seznámení byla Iveta nezkušená zpěvačka, která oceňovala vedení. Profesní život obou známých umělců se tak promítal i do dynamiky celého vztahu. 

Vývoj vztahu Ladislava Štaidla a Ivety Bartošové podrobně mapuje druhá řada minisérie Iveta.  |  FOTO:  TV Nova

„On měl k Ivetě v určitém smyslu otcovský a opatrovnický vztah. Z tohoto přístupu si myslím, že nikdy nemohli být vyloženě vyrovnaný pár, kde by bylo všechno fér,“ nechal se slyšet Štaidlův představitel Ondřej Brzobohatý. Ten dokonce slavného skladatele i jeho rodinu dobře znal.

Vztah Ivety Bartošové a Ladislava Štaidla byl podle svědků plný lásky i hádek.  |  FOTO:  TV Nova

​„Vzpomínky na něj byly vždycky krásné. On nikdy nezkazil žádnou legraci, měl obrovský smysl pro humor. Nesmírně vtipné jsou i jeho děti a rád s nimi trávím čas.“

Osudová láska i odchod

Podle kolegů i přátel není pochyb o tom, že se Ladislav Štaidl i Iveta Bartošová velmi milovali, ale jejich soužití nebylo vždy ideální. A nezměnilo to ani narození vytouženého syna Artura.

Iveta Bartošová se vysněného Artura dočkala v roce 1996.  |  FOTO:  TV Nova

​Od přírody plachá a submisivní Bartošová se svému partnerovi postavila spoluprací s Karlem Svobodou a hraním v muzikálu Dracula, což Štaidl chápal jako zradu. Třináctiletý vztah pak definitivně ukončila v roce 1999, kdy Štaidla opustila tajně v noci i s tříletým Arturem.

Závěrečný díl si můžete pustit už nyní na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady