• Pořady
  • Iveta
  • Průbojná Ivana i poslušná Iveta: Proč dvojčata Bartošovy nemohla být rozdílnější?

Průbojná Ivana i poslušná Iveta: Proč dvojčata Bartošovy nemohla být rozdílnější?

Krásné i talentované. A také zcela rozdílné. Iveta a Ivana Bartošovy se narodily 8. dubna 1966. Zatímco na svět se jako první probojovala Ivana, o Ivetě rodiče až do poslední chvíle nevěděli. Příchod na svět jako kdyby určoval i povahu obou sester – tiché a poddajné Ivety i průbojné a nebojácné Ivany.

„Maminko, je tam ještě jedno!“ V době, kdy ultrazvuky nebyly běžnou záležitostí, se paní Svatava Bartošová dozvěděla o tom, že čeká dvojčata až na porodním sále. Druhorozená Ivetka tak pro ni, manžela i malého syna byla velkým překvapením. Vzájemné pouto ale sestrám vydrželo po celý život.

Nerozlučné sestry s rozdílnými povahami

Povahy přitom nemohly mít rozdílnější. Zatímco Iveta i sama sebe definovala jako poslušnou, krotkou a nesmělou, Ivana byla pravý opak. Jezdila na koni, kamarádila se spíše s chlapci a na šatičky ji příliš neužilo.

Ivana Bartošová se stejně jako její sestra věnovala zpěvu.  |  FOTO:  Facebook Ivana Viana Bartošová / TV Nova

​​Rozdílu mezi oběma sestrami si všiml i Dalibor Janda. „Ta její sestra Viana se mnou jezdila několik roků jako host s kapelou Prototyp. A ony byly úplně odlišné. Viana vždycky věděla, co a jak chce zpívat. Kdežto ta Iveta to nechávala na tom, s kým zrovna pracovala,“ nechal se slyšet zpěvák, který obě sestry znal. 

Ivana 

Ačkoliv se Iveta začala zpěvu věnovat dříve, dráhu zpěvačky si vyzkoušela i sama Ivana (v minisérii ji hraje skvělá Eliška Křenková). ​Na přelomu osmdesátých a devadesátých let se věnovala sólo kariéře pod pseudonymem Viana. Zpěv ji pak živil i po revoluci na zaoceánské lodi. Brzy se ale zamilovala, začala žít s partnerem ve Švýcarsku a zpívání pověsila na hřebík. ​​Hudebník Felix Slováček nedávno zavzpomínal, jak prosazoval, aby spolu dvojčata rozjela společnou kariéru. „Ivana s námi jezdila po koncertech v Německu a měla velký úspěch. A říkal jsem si, že to mají rádi nejen u nás, ale i ve světě, když spolu zpívají dvojčata,“ prozradil pro nova.cz. Více se dozvíte ve videu níže. 

Comeback Ivany mohli diváci naposledy zažít na vzpomínkovém koncertě pro Ivetu Bartošovou, kde zazpívala píseň Tisíc obyčejných věcí. Právě to byl i titul, s nímž mladinká Iveta vystoupila na soutěži Mladá píseň Jihlava v roce 1983.

Iveta

Pokračování Ivety sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady