• Pořady
  • Iveta
  • Svoboda pro Bartošovou, zrada pro Štaidla: Co způsobilo roztržku mezi slavnými skladateli?

Svoboda pro Bartošovou, zrada pro Štaidla: Co způsobilo roztržku mezi slavnými skladateli?

Pokračování minisérie Iveta míří do finále. Ivetu Bartošovou poprvé uvidíme ve vytoužené roli matky, která ji na čas přiměla zvolnit v náročném tempu. Touha po vystupování ale byla silná. A právě v té době za ní přišel Karel Svoboda, jehož nabídka zcela přepsala linku celého příběhu Ivety.

Jak jsme ostatně mohli vidět i v předchozích dílech, Karel Svoboda a Ladislav Štaidl byli i sousedé. Ve svých vilkách se pravidelně navštěvovali. Ačkoliv se dva velikáni české pop music respektovali, mezi oběma panovala dlouhou dobu rivalita.

Géniové své doby

„Byli si blízko, ale vztah těch dvou byl specifický. Respektovali se, uznávali, ale zároveň spolu tiše soupeřili. Oba svým způsobem géniové,“ řekl o vztahu obou hudebníků režisér Michal Samir. „Vendula potvrdila, že to tam u nich mezi zahradami bylo vždy cítit.“

Seriál Iveta
Seriál Iveta  |  FOTO:  TV Nova

Vážně chcete Bartošovou?

Jejich vztahem zásadně pohnula nabídka, kterou Karel Svoboda udělal Ivetě Bartošové. „Když Karel s tím nápadem přišel, tak jsem si nebyl úplně jistý. Iveta neměla tak dlouho po té aféře s údajným únosem a myslím, že to veřejnost vnímala docela negativně,“ přiznal Egon Kulhánek, manažer taneční skupiny Uno, který s Karlem Svobodou pracoval nejen na přelomovém muzikálu Dracula. 

Známý skladatel ale o potenciálu Bartošové nepochyboval.

Svoboda pro Ivetu, zrada pro Štaidla

Pro Ivetu Bartošovou se začala psát nová a veleúspěšná muzikálová éra. Ladislav Štaidl přitom chtěl, aby jeho partnerka na čas pověsila kariéru na hřebík a naplno se věnovala rodině. ​Fakt, že se oba k podobnému kroku uchýlili za jeho zády, chápal jako velkou zradu. 

Ladislav Štaidl chtěl, aby se Iveta Bartošová naplno věnovala pouze mateřství.  |  FOTO:  TV Nova

Iveta

Pokračování Ivety sledujte na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady