6. díl

Odvysíláno

Viki jako malá ráda pobíhala s dětmi venku a ještě o to raději si je brala k sobě domů. Vždycky jim totiž její maminka připravila nějakou dobrotu a pohostila všechny její kamarády. Nejradši měla tzv. pizza špízy, které maminka dělala pokaždé na jiný způsob, zkrátka „co dům dal“. Spotřebovala tak...

Viki jako malá ráda pobíhala s dětmi venku a ještě o to raději si je brala k sobě domů. Vždycky jim totiž její maminka připravila nějakou dobrotu a pohostila všechny její kamarády. Nejradši měla tzv. pizza špízy, které maminka dělala pokaždé na jiný způsob, zkrátka „co dům dal“. Spotřebovala tak vše, co by jinak mohlo přijít do koše, a ještě navíc vykouzlila jídlo, na které všechny děti vzpomínají dodnes!

Jak na pizza špízy podle Viky?

Kuřecí maso nakrájíme na kostky a dochutíme solí, sušeným česnekem, pepřem a oreganem. Zbylé kusy paprik nakrájíme a napícháváme střídavě s masem na špejli. Špízy následně orestujeme na olivovém oleji. Poté je dáme stranou a na výpek hodíme šalotky, cherry rajčata, a malé žampiony, opepříme, osolíme a zasypeme oreganem. Nakonec do výpeku vrátíme špízy a dáme péct na 20 – 30 minut při teplotě 180 °C. Tomatovou omáčku připravíme z výpeku masa a rajčat (žampiony dáme stranou), které rozmixujeme. Poté omáčku ještě dochutíme cukrem a smetanou. Jako přílohu podáváme bramborové zlaťáčky. Ty připravíme z předvařených brambor, které nakrájíme na plátky a orestujeme z obou stran, nakonec posolíme.

Suroviny:

400 g kuřecího masa

Sůl

Pepř

1 čajová lžička sušeného česneku

1 polévková lžíce oregana

250 g zbylých kusů paprik

Olivový olej

12 ks cherry rajčat

250 g malých žampionů

1 čajová lžička cukru

1x smetana na vaření

400 g brambor

Nejnovější videa z pořadu Do posledního sousta

Nejnovější články k pořadu Do posledního sousta

Podobné pořady

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady