2. díl

Odvysíláno

Ačkoliv na tom jako rodina nebyli finančně úplné nejlépe, jejich maminka vždy i ze zbytků vykouzlila něco lahodného. To Chilli naučilo, že s jídlem se zkrátka neplýtvá a vše se dá vždy ještě nějak zužitkovat. A o jejich rodinný recept, který má se svým dětstvím spojený, se rozhodla Chilli...

Ačkoliv na tom jako rodina nebyli finančně úplné nejlépe, jejich maminka vždy i ze zbytků vykouzlila něco lahodného. To Chilli naučilo, že s jídlem se zkrátka neplýtvá a vše se dá vždy ještě nějak zužitkovat. A o jejich rodinný recept, který má se svým dětstvím spojený, se rozhodla Chilli podělit!

Jak na smaženou rýži s hlívovými steaky podle Chilli?

Nejdříve si uděláme hlívový steak. Trs hlívy položíme na pánev s horkým olejem a stlačíme ho další pánví. Necháme smažit dozlatova z obou stran. Na závěr hlívu dochutíme dresingem z javorového sirupu, uzené papriky a sójové omáčky. Na pánvi si opečeme arašídy dozlatova, pak k nim přidáme med, rýžový ocet a trochu soli. Vylijeme na plech s pečicím papírem a necháme vychladnout. V oddělené pánvi si zarestujeme cibuli, mrkev a pórek, přidáme sladkou papriku a znovu zarestujeme. Přidáme k pánvi vychladlou rýži a špachtlí ji jemně rozbijeme. Uprostřed pánve si uděláme díru a rozklepneme dvě vajíčka. Necháme chvilku smažit, a pak je zapracujeme do rýže. Na závěr rýži dochutíme sójovou omáčkou, sezamovým olejem a bylinkami.

Suroviny:

1 velká cibule

50 g pórku

1 červená cibule

1 menší mrkev

100 g hlívy ústřičné

svazek koriandru

50 ml přírodně fermentované sójové omáčky

50 ml oleje z praženého sezamu

40 g arašídů

2 lžíce medu

lžička cukru

špetka soli

2 lžíce bílého vinného nebo rýžového octa

2 lžičky uzené papriky

2 lžíce javorového sirupu

Nejnovější videa z pořadu Do posledního sousta

Nejnovější články k pořadu Do posledního sousta

Podobné pořady

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady