GALERIE: Jak hvězdy odstartovaly hlasování Českého slavíka 2022?

Hudební ceny Český slavík budou letos poprvé v režii televize Nova, která se rozhodla k 60. jubileu připravit vyšperkovaný program. Co přesně se chystá a na co se můžou diváci těšit, to všechno představili na tiskové konferenci v La fabrice ti nejpovolanější.

Před 60 lety byl dokončen odstřel pomníku Stalina na Letné, vznikla skupina Rolling Stones, v severozápadním Íránu se zatřásla země, Královna Alžběta slavila 10 let na britském trůnu a v Československu si pro historicky prvního Slavíka šel Waldemar Matuška. Můžeme prozatím jen hádat, kdo ovládne anketu letos, co ale víme jistě – že to bude stát za to!

Co přejí Českému slavíkovi známé osobnosti? Sledujte ve videu:

Moderátor Rey Koranteng totiž na akci vyzpovídal nejenom loňského vítěze Marka Ztraceného, člena legendární skupiny Olympic Petra Jandu, moderátory listopadového večera Ondřeje Sokola, Aleše Hámu a Terezu Pergnerovou, ale také generální ředitelku TV Nova Kláru Brachtlovou a kreativního producenta a režiséra Pepeho Majeského. 

Český slavík v režii TV NOVA

„Český slavík je svátkem hudby, svátkem české hudby. Je to anketa, kterou před 60 lety založil Ladislav Smoljak a nám je nadmíru sympatické, že o vítězích rozhodují posluchači, fanoušci, tedy ti, kteří aktivně poslouchají hudbu, vyhledávají si informace o svých oblíbených interpretech a chodí na koncerty. Český slavík je anketa popularity, která má velkou tradici a jsem ráda, že televize Nova získala práva na její uspořádání,“ popsala generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Doposud byla TV Nova pouze vysílatelem, a proto byl vliv televize na obsah značně limitovaný. Letos ale koupila práva na její pořádání, a proto je poprvé celá hudební událost v režii televize. O to, jak bude show probíhat a vypadat, se postará režisér a kreativní producent Pepe Majeský, který dívákům slibuje velkolepou show. Úplně poprvé se letos otevírá také Síň slávy. „Do ní bude uveden vždy někdo, kdo se zasloužil o vznik, rozvoj nebo podporu české populární hudby,“ vysvětlil Majeský. 

Nový systém hlasování

Současně s představením programu se spustilo také hlasování, ve kterém mohou diváci rozhodnout o letošních vítězích jednotlivých kategorií. Hlasovat se dá pouze prostřednictvím formuláře na stránkách www.ceskyslavik.cz,pokud si nejste jistí, jak při výběru svého favorita postupovat, vše vám osvětlí návod k hlasování.

Galerie

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Český slavík

Články k pořadu Český slavík

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady